Zavrieť

Porady

Ako mam spraviť platňu v 5m vysokej miestnosti pri rekonštrukcii?

Ahojte, potrebujem urgentne riešiť situáciu pri prerábke môjho domu. Pozrite prosím na fotku. Tam ako sú tie dosky, bola kedysi podlaha hornej miestnosti. Včera sme ju zvalili. Horná miestnosť mala výšku 1,8m a spodna 3,5m. Chcem aby spodna aj vrchna miestnosť mala standardnu vysku (cca 2,2m). Plocha miestnosti je 4x10m (viď foto miestnosť 113) Preklady po pravej a lavej steny sú drevené (tam ako je na fotke ta neonka). Neviem ako to najidealnejsie spravit. Platňa alebo, hranoly s osb doskami alebo som pocul ze su nejake modulove suche platne. Co myslíte?
Po druhe. :-) Na pôdoryse by som chcel vyburat tie zaznacene priecky medzi miestnosťami 112, 113 a 119. Myslíte, že môžem? Nie že sa mi zrúti stavba :-) Ked si všimnete v 113 sú bodkociarkovými kótami vyznacene preklady a I profily. I-ckami sú podopreté asi hranoly.

Prosím len k veci, ďakujem :-)
Untitled22.jpg  
IMG_20160313_151307.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ja ti dám len 2 otázky k veci:

    Máš projekt?

    Máš stavebné povolenie?

    To všetko by malo byť v projekte.

    A pár poznámok:
    - štandardná výška pre obytné domy nie je 2,2 metra, ako sa mylne domnievaš, ale 2,4 pre prízemie a 2,3 pre podkrovie.
    - píšeš o tvojom dome - myslíš tým rodinný? Lebo podľa pôdorysu to bude asi nejaký nebytový priestor. Máš to preklasifikované na obytný priestor?

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    videl som tu uz riesit hocico, ale Ty si ich vsetkych prekonal tvoja odvaha a absolutna dovera k internetu je obdivuhodna

    k veci. 450mm steny nie su priecky a urcite ich nemozes vyburat

    zvysok som podla tvojho popisu nepochopil. a nepochopi to nikto. je mi to strasne luto, ale spravna je ta uplne posledna moznost co ta napadla. budes tam naozaj musiet zavolat odbornika.
    kopretinka 26.06.16 09:21 odstránil(a) z Porady

    Ako mam spraviť platňu v 5m vysokej miestnosti pri rekonštrukcii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.