Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie otca - poberateľa materského.

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, robím ročné zúčtovanie zamestnancovi ktorý mal časť roka príjmy zo závislej činnosti do 5/2015 a od 6/2015 poberal materské, ktoré bolo od 6/2015 do 12/2015 vo výške 5177,30 eur. Chcem sa opýtať či mu uplatním v ročnom zúčtovaní nezdaniteľnú časť na daňovníka alebo nezdaniteľná bude nulová. Ďakujem. Jeho manželka si robí ročné zúčtovanie zvlášť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A prečo by mal mať NČZD nulovú? Má na ňu nárok. A len pripomínam, že materské nie je zdaniteľný príjem. To, že si manželka robí DP tiež, nemá nijaký vplyv na uplatnenie NČZD.
    gabuš takže mu uplatním celú nezdaniteľnú časť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pokiaľ nie je poberateľom starobného dôchodku, tak nezd.časť je VŽDY celoročná v plnej výške (ak teda nemá vysoké príjmy, vtedy sa nezd.časť kráti)
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gabuš nemá vysoké príjmy , základ dane mal cca 9 tisíc
    kn-alka tak celá nezd.časť - VŽDY

    nikdy sa nekráti ani nepočíta na mesiace, na nezd.časť je nárok vždy
    gabuš ďakujem za radu, pekný deň
    veronikasad Predpokladám, že si do základu dane nepripočítala aj to materské ...
    gabuš nie nepripočítala, treba ho pripočítať, že?
    veronikasad Nie, netreba - nie je to zdanitelný príjem. Len 9000€ za 5 mesiacov sa mi nezdal nízky (píšeš, že nemal vysoké príjmy)
    gabuš tieto údaje mám z jeho predchádzajúceho zamestnania, viem že ak by tam robil celý rok tak by presiahol hranicu, kedy nemá nárok na nezdaniteľnú časť / do 19809,- eur sa uplatňuje/, čiže by mal vysoké príjmy. Ja som to brala celkovo za tých 5 mesiacov, že nepresiahol hranicu nároku. Presne je jeho základ dane 9161,13 eur a neuplatňovali mu nezdaniteľnú časť, takže mu vyšiel preplatok na dani po ročnom zúčtovaní
    veronikasad OK, vďaka za vysvetlenie.
    gabuš a ja ďakujem
      zbaliť

    Ročné zúčtovanie otca - poberateľa materského.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.