Zavrieť

Porady

preplatok na zálohe za materiál

Môžem si uplatniť DPH až z vyúčtovacej faktúry a nie z faktúry k zálohovej platbe? Vznikol preplatok a ten neviem ako zaúčtovať, aby sa znižil uplatnený odpočet DPH.Na vyúčtovacej faktúre je k úhrade 0, ale na zálohe ešte ostáva preplatok. Vyúčtovacia i zálohová faktúra je v jednom mesiaci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Preplatok ti nijak neovplyvnuje DPH, ty zauctujes faktury a na zaklade nich odpocitas DPH. K tomu uhrady... a ostane ti na fakture vyssia uhrada.
    Tu si rieste s dodavatelom, ci sa bude vracat.. alebo este nieco dodavat napriklad.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milkami asi som to prekomplikovala. Mám JÚ. Zaevidovaná preddavková faktúra 800,-, knej priradená úhrada. Zaevidovaná faktúra k zálohovej platbe, 800,- v členení na základ a DPH 666,67+133,33,odpočítaná DPH. Došla faktúra vyúčtovacia, kde je vyčíslená dodávka 654,80+130,96 DPH, zúčtované zálohy v tej istej výške , k úhrade 0. A nikde nie je vyčíslený preplatok 14,24, ktorý mi vrátili na účetnasledujúci mesiac.
    Žanet Uplatnenie DPH a evidencia v KV bude z vyúčtovanej zálohy keďže k nej vystavili doklad na uplatnenie DPH, Na rozdiel preplatenej zálohy ti mali poslať opravnú faktúru k prijatej zálohe.
    milkami tak som si to predstavovala aj ja, idem zisťovať, kde je tá opravná faktúra
    fortunka Podla mna nemusia... islo iba o preplatok, tebe po zauctovani tych dvoch faktur musi na jednej ostat preplatok v knihe zavazkov. A to iba vratis tou ich uhradou co ti prisla na ucet. Nikde nemusi byt vycisleny
    Žanet Lenže tu sa nejedná len o finančnú časť tá je v poriadku. Ide o to že oni vystavili doklad na uplatnenie DPH v inej sume ako to nakoniec vysporiadali vo vyúčtovacej faktúre,kde uviedli základ, DPH a k úhrade - 0€. Takto zostal preplatok nevysporiadaný z pohľadu DPH, ktorý vrátili na účet. Mohli to rovno vysporiadať vo vyúčtovacej faktúre ale oni to neurobili. Nám bežne chodia opravné faktúry k nevysporiadaným zálohám.
    milkami presne tak,správne si to pochopila. Mne neostal na žiadnej faktúre preplatok, neviem prečo to nerobia vo vyúčtovacej faktúre, majiteľ hľadá opravnú faktúru, len neviem či nájde.
      zbaliť

    preplatok na zálohe za materiál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.