Zavrieť

Porady

Presun peňazí z podnikateľského účtu na osobný SZČO

Dobrý deň, rada by som opýtala či je pre mňa ako SZČO, neplatca dph, lepšie si raz- dvakrát mesačne previesť peniaze z podnikateľského účtu na osobný a z nich si platiť jedlo, nákupy a podobne, ALEBO to neriešiť a platiť to z podnikateľského a platby evidovať ? ALebo ako mám postupovať? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Veci nesúvisiace s podnikaním by nemali byť platené z podnikateľského účtu.

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Je to lepšie pre účtovníka. Ako SZČO môžete kľudne používať svoj podnikateľský účet aj na súkromné účely. Účtovník ale bude musieť každú jednu platbu zaevidovať v peňažnom denníku a v knihe účet v banke aj keď sa netýka podnikania ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka111kat Je teda lepšie si preposlať určitý obnos peňazí na osobný účet 1 - 2x mesačne?
    jakubzemko No tak zaúčtuje účtovník len jeden účtovný prípad. Ak zaplatíte kartou napr. súkromnú 10 x súkromnú večeru bude musieť zaúčtovať 10 účtovných prípadov. Čím viac roboty, tým viac si od vás vypíta za vedenie účtovníctva. Čiže áno je Ale aj keď občas niečo zaplatíte zo svojho podnikateľského účtu nie je to zákonom zakázané
    katka111kat Veľmi pekne ďakujem
      zbaliť

    Presun peňazí z podnikateľského účtu na osobný SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.