Zavrieť

Porady

Potrebujem živnosť na Požičovňu karnevalových kostýmov?

Požičovňa karnevalových kostýmov je otvorená len dva mesiace v roku. Potrebujem na tieto dva mesiace živnosť v prípade že majiteľom je dôchodca? Potrebujem aj pokladňu? Kostýmy sa vyrábajú a šijú svojpomocne doma.
3 komentárov     zbaliť
kopretinka dôchodca je majiteľom čoho,tej požičovne?
Dobrotka ano
kopretinka a on ju neprevádzkuje? či ako? ja vôbec nerozumiem,čo ty chceš robiť s cudzou požičovňou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Áno, musíš mať živnosť. ERP musíš mať, ak prijímaš platby v hotovosti. Vieš to ale lacnejšie riešiť cez VERP.
    Dobrotka Ďakujem za odpoveď....

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    a ako v tej požičovni ( prevádzke ) figuruješ ty ? lebo ak si na to otvoríš živnosť tak ty samostatne musíš riešiť prevádzku (môže byť aj nájomná zmluva) a to je hotová tortúra okrem iného už len nový zákon o odpadoch je odstrašujúci
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie radšej si zisti priamo na DU či sa nezmestíš do § 8 zákona o DzP ( príležitostný príjem do 500€ oslobodený od dane )
    Dobrotka príležitostný príjem do 500e - aj na ten treba živnosť a pokladňu? lebo to by sme sa tam vošli....myslím príjem....
    kopretinka TOTO NIE JE PRÍLEŽITOSTNÝ PRÍJEM
      zbaliť

    Potrebujem živnosť na Požičovňu karnevalových kostýmov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.