Zavrieť

Porady

Opravná faktúra - dátumy.

Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť:
vystavujem opravnú faktúru k DPH za január. Aký dátum dodania mám uviesť? Ja som uviedla dátum dodania pôvodnej faktúry-čiže 28012016-dátum vystavenia a dátum splatnosti 23032016. Ďakujem.
Naposledy upravil SáraE : 23.03.16 at 18:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Keď vystavujem opravnú faktúru k pôvodnej faktúre (ťarchopis, alebo dobropis) dávám dátum vystavenia opravnej faktúry. V texte je uvedené, že sa jedná o napr. dobropis k faktúre - pôvodné číslo.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SáraE Aj ja som si myslela. No na FS metodike mi povedali, že dátum dodania na dobropise má byť podľa dátumu pôvodnej faktúry a na základe toho dátumu zrealizovať dodatočné priznanie DPH. Idem znižovať len sumu DPH. Tak neviem ...
    mirka134 presne toto isté sa stalo včera aj mne, volala som na finančnú správu - lebo program mi tiež dáva dátum dodania z 01/2016 a vstup do dph 20.2.2016 tak som zavolala na finančnú správu a pani mi dala presne také isté vyjadrenie ale iná účtovníčka mi potvrdila, že dátum dodania má byť 20.2.2016 - takže pomaly sa ani na nich nespoľahneme
    SáraE Daňový poradca sa mi vyjadril, že ak ide o pochybenie v súv.s dodávkou z 012016, tak dátum dodania musí byť dátum pôvodnej dodávky. Podám DDP za január a do KV to uvediem v čase vyhotovenia.
    mirka134 Tak potom ak ide o vrátenie tovaru má ísť 3/2016?
      zbaliť

    Opravná faktúra - dátumy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.