Zavrieť

Porady

Výhonok stromčeka od koreňa

Toto na foto je výhonok z koreňa staršieho stromu modrej ringlóty. Oplatí sa to zasadiť a tvarovať, alebo to vyhodiť ?
P3240001.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vyzerá pekne tvarovo. Aj tie tenšie výhonky nad hrubými koreňmi sa zdajú v pohode...zasadil by som primerane, aby práve tie výhonky boli pod zemou.
    Ak máš miesto na zasadenie, tak zasaď. Počkáš rok-dva a uvidíš výsledok, ako sa ujme a či vôbec zarodí.
    Vyhodiť predsa môžeš vždy.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    ak to bude z podpníka, pravdepodobne ide o St. Julien /v nedávnej minulosti takto vyzerali drobienky, boli dobré aj s kôstkou do makových gulí, tie veru nik nemusel Brokovi oblizovať :-) /, pozri tu
    http://www.zahrada.cz/forum/slivone/...-julien-309993
    Naposledy upravil viktorviktor : 24.03.16 at 16:54
    comodo Zasadil som to. Bude - nebude , nemalo to nejako vela jemnych korienkov. Ci je to julien neviem , ale podla popisu asi nie , lebo toto byvaju take dost velke gule , niektore i cca 4 cm.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Ide o to či to nie je podpník pre tú ringlotu, ktovie čo je to? Ale treba vyskúšať.

    Výhonok stromčeka od koreňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.