Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Mám povinnosť mesačne posielať na Daňový úrad výkaz o zrážkovej dani ak je nulový - nemáme zrážkovú daň?
veronikasad čo rozumieš pod zrážkovou daňou ?
Daniela12345 Do miezd mi pribudla nová zostava - mesačné hlásenie ..... o zrážkovej dani. Je nulový - nevyplácame žiadne plnenie zamestnancovi, aby bola tam zrážková daň - mám položku v číselníkoch mzdy - 961 - peňažné plnenie zdaňované zrážkou 19 % (naša firma nepôsobí v oblasti zdravotníctva). Ja som sa zľakla, že musím posielať aj nulové výkazy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    si zamestnávateľ registrovaný na daň zo závislej činnosti ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    upresni o akej zrážkovej dani je zadanie. Pokiaľ otázku chápem správne, tak oznámenie (nepoznám výkaz) posielaš na DU, pokiaľ niekomu daň zrazíš, ak nie, tak nemáš čo posielať.
    Obávam sa však, že máš na mysli niečo iné.
    Naposledy upravil KEJKA : 24.03.16 at 15:51
    Daniela12345 Pochopila si otázku správne, len ja sa musím naučiť presné názvy hlásení a mesačných výkazov, ktoré sa mesačne odosielajú a správne ich formulovať v otázke.
    Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.