Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Firma, ktora sidli v Prahe, nam poskytla sluzby modelky (fotenie pre reklamu), za ktore si vyfakturovala. Z hladiska zrazkovej dane zrazame 10% alebo 0% zrazkovu daň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanab je offline (nepripojený) hanab

    hanab
    no neviem teda, ci sa zrazkova dan posudzuje podla toho, ci bola modelka pekna alebo nie!!!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Milá poznámka - bola modelka pekná?

    Faktúra je faktúra, tam niet čo hovoriť o zrážkovej dani. Daň si zaplatí modelka zo svojho príjmu za poskytnutie svojich služieb a firma, ktorá poslala svoju faktúru za poskytnutie modelky si zaplatí daň zo svojej faktúry - myslim si ja.

    hanab je offline (nepripojený) hanab

    hanab
    Doporucujem si precitat zakon o dani z prijmov 595/03 Z.z. § 16 odsek 1 pismeno e)2. Ide o pouzitie autorskeho prava pre uzemie SR, za ktore sme povinny zrazit dan. Nadriadena nasmu zakonu je Zmluva o dvojitom zdaneni medzi SR a CR 238/03 Z.z.. V tomto som si ista, jedine, co ma zaujima je, ci ide o licencne poplatky priemyselneho charakteru (10%) alebo kulturne (0%).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.