Zavrieť

Porady

Eshop a placa/neplatca DPH?

Dobry den, som zivnostnik - neplatca DPH. Chcem si zriadit eshop. Mam uz zopar dohodnutych dodavatelov, len neviem ci mam ostat neplatca DHP, alebo sa dobrovolne stat platcom DPH? respektive neviem ci sa mi to oplati stat sa platcom DPH? mate s tym niekto skusenost? Dakujem za kazdu dobru radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pokiaľ tvoji odberatelia sú občania, tak netuším, prečo zvažuješ registráciu k DPH.
    Doteraz ako SZČO ti to na um neprišlo?
    radhino dodavatel mi poskytol cennik produktov s cenou bez DPH/s DPH, tak neviem ako to je keby som bol platca DPH - ktora cena by pre mna v tedy platila?
    KEJKA cenník som nevidela, ale ak je ddávateľ tuzemská osoba, tak vždy bude fakturovať s DPHčkou, (hm, od 1.1.2016 sú výnimky, ale to nebudem komplikovať)
    neplatiteľ zaplatí celu sumu s DPH a dalej predáva bez vyčíslena DPH
    platiteľ DPH si DPHčku môže odpočítať, ale ďalej predáva a odvádza DPH z tržieb.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    kvôli tomu, aby si zistil, ktoré ceny pre teba platia, si sa chcel stať platcom DPH? hm, rozumná odpoveď
    v konečnom dôsledku to na cenu vplyv nemá, či si platca, alebo neplatca. Drvivá väčšina tvojich zákazníkov budú fyzické osoby nepodnikatelia, takže platcovstvo DPH ti neposkytne žiadnu výhodu, iba samé zbytočné starosti.
    PS: to píšem ako prevádzkovateľ e-shopu + platca DPH
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    radhino asi som to zle formuloval, v konecnom dosledku som sa chcel dozvediet ake su vyhody platcu DPH vs. neplatca DPH.
    jslancik ako vravím. v tvojom prípade žiadne.
    radhino dakujem
      zbaliť

    Eshop a placa/neplatca DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.