Zavrieť

Porady

Skoncenie Pn

Dobry den!
Ku dnu 31.12.2015 somdala dohodu o rozviazani pracovneho pomeru.Od 30.12.2015 som na PN,ktora teraz skonci 31.3.2016.Staci ak skoncenie PN poslem s postou zamestnavatelovi?Zamestnavatel moze urobit,ze nevyda mi tie dokumnty,co potrebujem na UPSVaR? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak zamestnávatel s ukončením prac.pomeru dohodou súhlasil a pracovný pomer končil dohodou k 31.12.2015, ukončenie PN-ky neoznamuješ zamestnávatelovi, ale pošleš priamo do Sociálnej poisťovne.

    Doklady o ukončení prac.pomeru ti mal vydať k dátumu ukončenia prac.pomeru, t.j. k 31.12.2015.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kiki80 Zamestnavatel suhlasil s dohodou,ale dodnes my nevydal ziadne dokumenty.
    veronikasad tak si ich choď osobne zobrať. Predtým sa aspoň telefonicky dohodni na termíne kedy prídeš.
    veronikasad V SP si môžeš overiť, či pracovný pomer k 31.12.2015 bol skutočne ukončený.
    kiki80 Dakujem pekne za poradu :-)
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kiki80 (Zamestnavatel suhlasil s dohodou,ale dodnes my nevydal ziadne dokumenty.
    Dohoda je o dohode oboch strán. Ak doklad o skončení PP dohodou nemáš, potom PP nebol ukončený a stále trvá. Doklad o ukončení DPN teda odovzdáš zamestnávateľovi. Rovnako, ako si mu mala odovzdávaš tzv. prechodky mesiacov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kiki80 Aj ja si myslím,že PP ešte trvá.Nekominukuju so mnou.Aj poštou možem poslat ten doklad o ukončení PN?
    Tweety Môžeš ale ja by som tam zašla osobne. Ved ak PP trvá, musíš nastúpiť.
    veronikasad Skôr než pošleš ukončenie PN-ky, prever si ukončenie prac.pomeru v sociálnej alebo zdravotnej poisťovni. AK máš GRID karty, nemusíš chodiť osobne.
    kiki80 GRID kartu nemam.Tak idem radšej osobne,dakujem pekne za poradu.
      zbaliť

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Kto ti platil prvých 10dní pn? celú dobu zamestnávatel? alebo len 1den platil on? Ak platil plných 10dní on, asi si myslí, že počas pn nemôže ukončiť pp, až po ukončení pn (poznám taký prípad, že to tak urobili a mzdárka si to myslela). Tj. možno preto boli nahnevaní??? (len hádam) Tiež si myslím, že to treba osobne vybaviť a popredu zavolať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.