Zavrieť

Porady

Výpočet náhrady príjmu pri doč.PNS

Pekný deň prajem a prosím o rýchlu radu.
Prijali sme zamestnanca 25.08.04 do prac.pomeru je odmeňovaný hod.mzdou 46,-Sk/hod.Od 21.10. do 30.10.04 bol dočasne PNS.Ako mu vypočítať náhradu príjmu za tých 10 dní,patria tam aj soboty a nedele?Prosím o konkrétne čísla.Dakujem.Pán Mihál pomôžte prosím....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Valika
    Pekný deň prajem a prosím o rýchlu radu.
    Prijali sme zamestnanca 25.08.04 do prac.pomeru je odmeňovaný hod.mzdou 46,-Sk/hod.Od 21.10. do 30.10.04 bol dočasne PNS.Ako mu vypočítať náhradu príjmu za tých 10 dní,patria tam aj soboty a nedele?Prosím o konkrétne čísla.Dakujem.Pán Mihál pomôžte prosím....
    Valika, síce nie som pán Mihál, ale keďže tak pekne prosíte ...

    takže vymeriavaci základ vášho zamestnanca bude príjem od 25.8. - 31.8.2004 plus príjem od 1.9. - 30.9.2004. Obidva príjmy sčítate a vydelíte počtom dní (aj so sobotami a nedeľami), malo by to byť 37 dní. No dúfam, že od začiatku pracovného pomeru u vás nemal nijaké prerušenie platenia poistného (neplatené voľno, absenciu a pod.). Výsledná suma by mala byť zaokrúhlená na štyri desatinné miesta - to bude vymeriavaci základ. Z tohto vymeriavacieho základu vypočítate náhradu príjmu počas dočasnej PN nasledovne:
    1. - 3. deň PN je to 25% z vymeriavacieho základu
    4. - 10. deň PN je to 55% z vymeriavacieho základu

    Do prvých desať dní sa počítajú aj soboty a nedele.
    Pekný deň

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Takže ja už len potvrdím slová Vladan a Valiku si dovolím pokárať, že túto otázku položila najskôr na dashoferi a keď sa tam nikto nechytal, až potom tu. Hm.

    http://www.dashofer.sk/diskusia_odpovede.asp?id=11222

    P.S. A pozor na dashoferi na prispievateľa pod nickom "tina". Ja by som mu/jej na Vašom mieste neveril.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 04.11.04 at 18:52

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ďakujem veľmi pekne Vladan a prosím poradiť v nasl.probléme.

    Máme zamestnanca ktorý je odmeňovaný hodinovou mzdou t.j. 50,-Sk/hod.Pracoval aj v sobotu a nedeľu po 8 hodín.Patrí mu za prácu v nedeľu príplatok ako za prácu vo sviatok tj. koľko percent? Za sobotu mu nepatrí príplatok? Potom si zamestnanec čerpá náhradné voľno.Ako to vypočítať.Dakujem.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Valika
    Ďakujem veľmi pekne Vladan a prosím poradiť v nasl.probléme.

    Máme zamestnanca ktorý je odmeňovaný hodinovou mzdou t.j. 50,-Sk/hod.Pracoval aj v sobotu a nedeľu po 8 hodín.Patrí mu za prácu v nedeľu príplatok ako za prácu vo sviatok tj. koľko percent? Za sobotu mu nepatrí príplatok? Potom si zamestnanec čerpá náhradné voľno.Ako to vypočítať.Dakujem.
    krásne, nekonkrétne otázky môžem aj ja?

    - zamestnanec má pracovný týždeň 40 hodín, 5 dni v týždni?
    - on si chce za odpracované dni vyčerpať náhradné voľno?
    - čo "ako to vypočítať"?

    - ak bude čerpať náhradné voľno, tak mu príplatok za sviatok a nadčas nepatrí, ale aj napriek náhradnému voľnu mu patrí mzda za odrobené hodiny, čiže 50x8x2 = 800,- Sk/2 dni
    - príplatok za sobotu a nedeľu je v minimálnej výške 50% z priemerného zárobku
    - príplatok za prácu nadčas je v minimálnej výške 25% z priemerného zárobku

    Valika, vy kladiete otázky na dvoch fórach súčasne? ... hm, aspoň trošku inú taktiku by som zvolila: najprv dám otázku na jedno fórum a keď nedostanem adektvátnu odpoveď bežím na druhé

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Za prácu v sobotu sa platí najmenej 50 % príplatok. Kde sa to píše prosím, myslela som si že je to 25 % prípolatok. Dakujem

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Jozef Mihál
    P.S. A pozor na dashoferi na prispievateľa pod nickom "tina". Ja by som mu/jej na Vašom mieste neveril.
    Má pravdu, tina to tam polietla, dokonca 2x.

    Výpočet náhrady príjmu pri doč.PNS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.