Zavrieť

Porady

zateplenie

Po nalepení EPS bola následne zriadená výstužná vrstva,ktorá však nie je veľmi kvalitne urobená/napojenia jednotlivých pásov sklotext.mriežky sú na pohľad viditeľné s drobnými výstupkami,ktoré chcem teraz,pred aplikáciou fasádnej omietky nejakým spôsobom odstrániť.Tieto práce boli urobené pred cca 6 rokmi.Chcem sa opýtať či ste sa stretli s podobným problémom a ako ste ho vyriešili.Niektorí odborníci mi poradili,aby som po umytí fasády urobil ešte jednu výstužnú vrstvu so sklotext.mriežkou.Iní radia,že stačí prestierkovať v minimálne doporučenej hrúbke kvalitnou lepiacou a stierkovacou maltou a tým eliminovať uvedené estetické nedostatky.Čo sa týka rovinnosti,s tým nie je problém.Aký postup by ste mi odporučili,prípadne akú stierkovaciu maltu použiť.Za akékoľvek názory a rady všetkým diskutujúcim ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zelezo je offline (nepripojený) Zelezo

    Zelezo
    Aj keď takáto vrstva vyzerá zdanlivo v poriadku, po 6 rokoch je dozaista chemicky zdegradovaná poveternostnými vplyvmi a UV žiarením.
    Môžete súčasnú vrstvu iba opätovne prestierkovať, môže to vyzerať dobre na oko, avšak treba si uvedomiť že tak dlho degradovaná výstuž už prakticky neplní svoju úlohu. Odporúčam, aspoň napenetrovať pred stierkovaním.
    Rozhodne by som odporúčal súčasnú vrstvu prebrúsiť (vyzerá to ako veľké hladítko no je na tom niečo ako hrubý šmirgeľ – dostupné v každých stavebninách).
    Následne nožíkom vyrezať vystupujúce vlákna sieťky. Napenetrovať (nieje potrebná hĺbková penetrácia) a potom nanovo presieťkovať (sieťka „S“ lepidlo napr. Hasit Max8, Ceresit CT80 –tie sú lepšie ale môže byť aj Baumit-Zateplenie a pod.) Dôležité je nerobiť to iba v jednom kroku, najprv nasieťkovať a až po zatvrdnutí (nie zaschnutí!) prestierkovať („do mlieka“). Následne až po „vyzretí“ penetrácia a fasáda.
    bundas ďakujem " Zelezo ",cenná rada,asi sa prikloním k tej druhej alternatíve.Ak sa smiem opýtať,ste od fachu?Akú omietku by ste odporúčali na sokel.Nechcem marmolit,ani obklad.Akrylátovú,silikátovú,či silikonovú?Pekný deň
    Zelezo Osobne by som volil silikónovú omietku -predpokladom je dlhšia životnosť a chemická odolnosť. Ťažko však posúdiť prípadné mechanické pôsobenie okolia na povrch sokla. Bolo by vhodné zvážiť napr. kamenný obklad v blízkosti chodníka či cesty, práve vďaka ich mechanickej odolnosti. To je samozrejme vec vkusu, no najme peňazí. Avšak sokle sú večnou Odyseou, obzvlášť na starších stavbách. V prípade ich vlhnutia je potrebné obsiahlejšie riešenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.