Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku po rodičovskej dovolenke

Dobrý deň, chcem sa spýtať, vie mi nieto vypočítať, koľko mám nároku na dovolenku po materskej a rodičovskej dovolenke ? Nástup na materskú bol 9.6.2013 a trvala do 31.01.2014. Pred odchodom mi zostalo 7,5 dňa. Rodičovská trvá od 01.02.2014 - 30.06.2016 a do práce nastupujem 01.05.2016. ďakujem za rady.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad smoulinka, v profile máš účtovník - skús si to vyrátať sama - skontrolujeme.
1smoulinka no práveže toto neovládam, a čo som pozereala zákon tak neviem či dobre rátam rok 2013 7,5, 2014 11,6, 2015 nula, 2016 3,3
Tweety ved si prečítaj odpoved
veronikasad Pred nástupom na MD v roku 2013 si praovala, alebo bola na PN ? Zostatok dovolenky 7,5 dňa je z ktorého roku ? Za rok 2013 si nejakú dovolenku čerpala pred nástupom na MD ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Za rok 2013 máš nárok na D za celý rok bez krátenia. 2014 1/12 z ročného nároku. 2015 nárok žiaden, v roku 2016 ak odpracuješ aspoň 60 dní, vznikne nárok na D za KR a bude sa krátiť o dni na RD.. Spočítaj si teda dni na RD, kráti sa až za prvých 100 dní o 1/12. Ale tak narýchlo, ak je nástup 1.5., potom nebude žiadne krátenie z titulu RD.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    1smoulinka Chcem sa spýtať ten rok 2016 to sú pracovné dni, ak sa to nebude krátiť tak mám nárok na plnú dovolenku ? dakujem.
    Tweety áno, pracovné aj so sviatkami, skús spočítať, ak ich nebude 100, nebude sa teda pre RD ročný nárok krátiť
    veronikasad Ak do konca roka nebudeš mať žiadnu PN-ku, nebude sa kráiť. Ide o pracovné dni, vrátane sviatkov. Príp. PN by sa pripočítala k rodičovskej dovolenke.
    1smoulinka dakujem je to 85 tak mám šťastie, že nastupujem skôr. Ešte raz veľmi pekne dakujem.
      zbaliť

    Nárok na dovolenku po rodičovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.