Zavrieť

Porady

Exekúcia kvôli kupónovej knižke

Dobrý deň
V roku 1996 som si kúpil kupónovú knižku, po 10 rokoch mi v roku 2006 prišlo prvé oznámenie o exekúcii z dôvodu nezaplatenia pohľadávky, ktorú som neuhradil, teraz po ďalších 10 rokoch mi prišlo ďalšie upovedomenie o exekúcii.
Aká je premlčacia doba?
Ďakujem za odpovede.

-

S pozdravom Katarína
Naposledy upravil terezamaria : 08.04.16 at 07:06 Dôvod: vrátenie textu otázky
kopretinka a prrečo si to nezaplatila v termíne a ani potom,po oznámení o exekúcii a čakala si....dokedy si chcela čakať?do smrti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Milá Katarína,
    Exekúcia sa nepremlčiava.
    Kupónová privatizácia bola v podstate akýmsi začiatkom v možnostiach investovania. Kúpiť si kupónovú knižku bolo právo, nie povinnosť. Prečo si si požičiavala peniaze na investíciu? Veď to bola bohapustá hlúposť. Investovať máš svoje voľné disponibilné prostriedky a nie cudzie peniaze, ktoré si vezmeš na úver.
    (Teraz neberiem do úvahy možnosti profesionálneho kapitálového investora, ktorým ty zjavne nie si).
    A ešte jedna drobnosť, celý text píšeš v mužskom rode, ale podpisuješ sa Katarína. Prečo?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Exekucia sa nepremlcuje.

    Exekučné konanie tak môže trvať po celý život povinného až do vymoženia vymáhanej pohľadávky a jej príslušenstva, pokiaľ nie sú splnené podmienky na zastavenie exekúcie v zmysle § 57 Exekučného poriadku.

    http://www.etrend.sk/financie/kedy-j...premlcana.html

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    by ma zaujimalo - aka bola dlzna suma na zaciatku a aka je teraz pri vymahani po 20 rokoch
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Kuponove knizky sa kupovali za 1000 SKK, ak si na to niekto pozical, mohlo to byt aj s poplatkami max. 1300 SKK, cize cca 43 EUR.
    Aktualne vymahana suma by aj mna zaujimala.
    kati2212 Dobrý deň, počiatočná suma bola 46,47 eur, teraz je to 237,14eur so všetkými exekučnými trovami
    ivka70 Odporucam co najrychlejsie zaplatit ..... suma bude len narastat ....
      zbaliť

    Exekúcia kvôli kupónovej knižke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.