Zavrieť

Porady

Vyber vhodného psa (plemena)

Ahojte,

chcel by som hlavne skusenejsich pekne poprosit o radu pri vybere vhodného plemena pre mna a manzelku. Osobne uz nejake skusenosti mam, ujal som sa este ako nastrocny jedneho tulavého bastosa (Plexa - okusoval pleksisklo podla toho daostal meno) a prezili sme krasne roky kym neumrel na starobu. Od vtedy ubeholo kopec rokov.... ja som sa ozenil a prestahoval do RD so záhradkou - dom 75m2 zahrada 135m2 takze nic velke no a chceli by sme si zaobstarat nejake steniatko ktore by nas sprevadzalo zivotom.
Co by sme ocakavali ? spolocnika ktory bude strazca a partak zaroven. aby bol vhodny ako na dvor tak do domu, mal rad deti a nemal by problem so socializáciou a este dolezite bude to, ze sme obaja pracujuci a tych 8-10h pocas prac. tyzdna bude pes sam ci uz na dvore alebo v dome (pokial zena nebude ma materskej co by nemalo dlho trvat

Osobne sa mi paci skoro kazde plemeno (okrem tych vreckových) no musim sa rozhodnut pre jedneho ktory by splnal nase ocakavania s tym, ze sa budem snazit splnit na oplatku tie jeho ocakavania
vsetky plemena ktore som chcel uprednostit skoncili pri radach ako nevhodne
pacia sa mi plemena napr ako RR, retriver, vsetky dogy ci ovciaky , husky malamut, bulterier, doberman, borderska kolia. stafordsirsky terier naozaj sa mi pacia skoro vsetky preto si rad necham poradit

vopred vdaka
Naposledy upravil Mato8 : 08.04.16 at 15:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Plemena, co si popisal,teda vacsina z nich potrebuju dost pohybu a a hlavne prvy rok dostatocny vycvik,aby si ho mohol slobodne nechat pobehovat po dvore s malym dietatom. Myslis, ze to zvladnes a budes mat dostatok casu popri malemu dietatu? To by mala byt prvorada otazka...
    Lebo zaobstarat si psika a spoliehat sa na to, ze "ved mam zahradu", to je zalostne malo. To psikom nestaci! Potrebuju dlhe,unavne prechadzky a vycvik.

    Z tvojho zoznamu by som asi najskor odporucala retrievera.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    husky a malamuta by som vylúčila - sú to skôr pracovné a záprahové plemená, retríver - zlatíčko, ale moc ti toho nenastráži, Rotvajler a doberman skôr strážne a pri dobrom vedení aj s deťmi vychádzajú - Osobne sme mali stafforda- teda môj brat - tam treba pevnú ruku, ale skúsenosť? Nedalo sa pri ňom dieťa prebaliť, lebo sledoval každý môj pohyb a strážil človieča Zbožňoval moju dcéru od malička, nemal problém ani s inými deťmi - akurát so susedovie vlčiakom sa neráčil - keď sme neustrážili tak bývali v sebe a rovnako nemusel žiadneho psa po dovŕšení jedného roka - feny neprekážali v žiadnom veku. Momentálne máme šteňulo bandoga - taký 8 mesačný "drobec" - cca 30kg? odhadom. Povahovo fajn, naučený na dvore. Moju dcéru - puberťáčku zbožňuje, susedovie deti bez problémov akceptuje. Možno sa pripoja aj ďalší psíčkari so svojimi skúsenosťami. A na záver každý pes je odrazom svojho majiteľa.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Nebudem ti radit konkretne plemeno psa, lebo je ich neurekom, kazdy radi to, co vyhovuje jemu. odporucim ti jednoznacne navstivit ktorukolvek vystavu psov, kde najdes vsetky u nas chovane plemena, mozes sa poradit s chovatelmi, ktori velmi ochotne poradia a aj predvedu psa.
    Prikladam link na vystavy na Slovensku, vyber si ktorukolvek, najdes tam najlepsiu odpoved na tvoju otazku.
    http://www.skj.sk/phpmenu.php?s=10003

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Zlatý retriever je dobrá volba aj pre deti aj keď je pravda že ak by došli zlodeji tak sa im potešil
    Naposledy upravil jakubzemko : 09.04.16 at 18:53

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Poznám vychovaného rotweilera v činžiaku, je to flegmatický plyšák a nemá problém ani s malými deťmi. Teda má, ale je rozumný, tak pred nimi zdrhne, keď už chce mať kľud . Ale zase na druhej strane by som nikomu neodporúčala, aby skúšal ublížiť niekomu v jeho svorke. Myslím si, že je to aj povaha, aj výchova. Všeobecne si o RW nemyslím, že sú takýto pohoďáci. Tiež poznám viacero stafordov, aj v rodinách s maličkými deťmi, a sú v pohode. Treba ich vychovať, ale to platí o všetkých, aj o tých psích odmocninách do kabelky.
    willma že psia odmocnina

    judit.esam je offline (nepripojený) judit.esam

    judit.esam
    Ako máme dogu doma, tiež dlho pracujeme,, ale musím uznať, že sme k doge s PP, prichýli psa z útulku, lebo bol sám ozaj smutný.. doga potrebujem veľa kontaktu s pánom.. vyberajte podľa povahy.. hľadajte na nete !lenivé tipy,,, len s PP a alebo útulok, nekupujte psa kríženca za drahé peniaze prosím,, Papierový pes je drahší ale stojí to za to!!
    kopretinka 14.04.16 12:26 odstránil(a) z Porady

    Vyber vhodného psa (plemena)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.