Zavrieť

Porady

Zalohova faktura v jednoduchom uctovnictve

Dobry den,
poprosila by som o radu:
SZCO uctujuci v jednoduchom uctovnictve uhradil v 3/2016 zalohovu fakturu,v 3/2016 dostal aj danovy doklad k prijatej zalohe s rozpisanim zakladu dane a DPH.
Ako zauctujem uhradu tejto zalohovej faktury?
Kedy sa bude uplatnovat DPH?
Dakujem za rady!
Naposledy upravil sabinka02 : 10.04.16 at 20:13 Dôvod: Detail
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    úhrada zálohovej faktúry - kniha pohľadávok, peňažný denník ako výdavok ovplyvňujúci ZD, kniha účet v banke
    daňový doklad - kniha pohľadávok - zánik pohľadávky alebo jej časti, kniha DPH, prípadne kniha záväzkov ak je nutné niečo ešte doplatiť
    na zálohovej faktúre by nemala byť DPH. Na tej vašej je vyčíslená?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Zaplatená záloha je výdavok, nie príjem. ZF neeviduješ, nie je to účtovný doklad. Zaeviduješ až jej úhradu.
    jakubzemko ona poskytla niekomu preddavok, poskytnutý preddavok = pohľadávka (314/221 PU, vznik pohľadávky v JÚ)
    Tweety pôvodne si mal POZD.
    jakubzemko hej, hej, to bol omyl, ale v knihe záväzkov ju neeviduje. Tiež ma nejako zmiatlo slovo pohľadávka a príjem
    sabinka02 Dph je vycislena na danovom doklade k prijatej platbe,ktory sme dostali. Viem,ze DPH uplatnujem v mesiaci v ktorom sa prijme zaloha,ale teraz zalohu platim,takze DPH by sa mala uplatnovat asi az z riadnej vyuctovacej faktury po dodani tovaru-suhlasite?
    Ja by som uhradu zalohovej faktury zauctovala v PD ako ubytok penazi z uctu+VOZD+DPH a zaroven zalohova faktura zaevidovana v knihe pohladavok.
    Ked pride riadna faktura-doplatenie rozdielu-ubytok penazi z uctu+VOZD+DPH a zaroven kniha zavazkov. DPH dat do danoveho priznania vcelkocej vyske v mesiaci v ktorom pride riadna faktura. moze byt?
    jakubzemko kniha pohľadávok - to čo zaplatíte (ten poskytnutý preddavok) sa vedie ako pohľadávka voči dodávateľovi. keď vám príde faktúra túto pohľadávku zrušíte a v prípade ak bude na faktúre suma vyššia ako je pohľadávka bude túto sumu treba doplatiť - vzniká záväzok. Alebo bude suma rovnaká a zanikne len pohľadávka. Alebo bude suma nižšia a zanikne len časť pohľadávky. DPH by sa mala uplatniť, keď príde faktúra.
      zbaliť

    Zalohova faktura v jednoduchom uctovnictve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.