Zavrieť

Porady

Samozdanenie na základe zálohovej faktúry z ČR?

Dostali sme zálohovú faktúru z ČR na tovar vo februári, ktorú sme hneď aj uhradili. Teraz v apríli bol tovar dodaný a dostali sme k nemu doplatkovú faktúru. Na tejto faktúre nie je celá suma, len doplatok, nie je tam ani napísaný odpočet zálohy z tej zálohovej faktúry (na objednávke je celková suma, ktorá je teda súčtom zálohovej a doplatkovej faktúry). Ani na jednej faktúre nie je informácia "daň odvedie zákazník". Keď som volala dodávateľovi, povedal, že on podal súhrnný výkaz za február so sumou zo zálohovej faktúry, a za apríl podá súhrnný výkaz so sumou z doplatkovej faktúry.
Ja som si vo februári zálohovú faktúru len zaúčtovala, do DPH som samozdanenie za február neuviedla. Co s tým teraz? Mám podať dodatočné za február a samozdaniť tú zálohu? Faktúru k prijatej platbe vo februári nemám, dodávateľ ju nevyhotovil. Alebo mám samozdaniť obe faktúry v apríli?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Pri dodávke tovaru sa na prijatú zálohu neprihliada, takže vy máte samozdaniť až po dodávke tovaru, kedy bol fyzicky prepravený z ČR na SK.... Písomne by som ich vyzvala na opravu konečnej faktúry a nech si robia dodatočný SV oni.....
    Takýmto "dodávateľom" sa treba radšej vyhnúť...
    AndreaK. ďakujem za odpoveď, ale vyzývať ho je zbytočné, keď mi do telefónu povedal, že faktúru neopraví

    rexogazda je offline (nepripojený) rexogazda

    rexogazda
    Aj ja mám taký prípad. Češi to nejako berú funny ten celý systém EÚ DPH. Si neuvedomujú že robia problémy obchodnej protistrane.

    Ja by som dal do reverse charge iba konečnú FA v plnej výške a nabudúce išiel tých Pepanov navštíviť s bejzbolkou.
    AndreaK. no asi to tak urobím, vďaka za radu, nič iné mi asi neostáva.

    Samozdanenie na základe zálohovej faktúry z ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.