Zavrieť

Porady

Ako je to s masazami mimo prevadzku?

Nasla som tu len diskusie starsieho data na tuto temu, tak by som sa chcela opytat, za akych podmienok (a ci vobec) moze maser oficialne realizovat masaze napriklad u klienta doma. Podla hygieny tusim moze masirovat iba v prevadzke splnajucej zadane parametre. Z akych podmienok moze chodit za klientami? Ak moze, musi mat aj prevadzku, alebo moze fungovat takymto stylom aj bez prevadzky? Da sa takto fungovat oficialne, ci hrozia nejake sankcie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... o nelegálnosti výkonu masérskych služieb v byte zákazníka som doteraz nepočul, ale keď to tvrdí profesional, tak určite má svoje informácie...

    v živnostenskom zákone sú pre výkon masérskych služieb vlastne dve podmienky:

    a) že ide o viazanú živnosť

    b) a podľa príloha č. 4 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov ide o činnosti, ktoré môžu vykonávať iba osoby s osobitnou odbornou spôsobilosťou bez ohľadu na to, či sú činnosti vykonávané v prevádzkarni alebo externe (u zákazníka)

    teda živnostenský zákon výkon masérskych služieb v byte zákazníka vyslovene uvádza...

    podrobné informácie rozhodne dostaneš na ŽÚ.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional Okrem živnostenského zákona tu máme právne normy upravujúce oblasť verejného zdravia, oblasť hygieny, atď. Znalosť 1 zákona nestačí.
    karakul ... rád by som vedieť, aké ustanovenia zákonov v oblasti verejného zdravia či hygieny porušujem vo svojom rodinnom dome, keď moju manželku budem masírovať ja a aké vtedy, keď to bude robiť masér...
    profesional Masér masíruje viac osôb v jednom obdodí, ktoré s ním nežijú v jednej domácnosti a ty len jednu s ktorou žiješ v jednej domácnosti. Ide o rovnaký rozdiel aký je medzi legálnou súložou s manželkou a medzi prostitúciou. Rozdiel je v epidemickom riziku.
    karakul ... svojím príkladom si ma nepresvedčil o nelegálnosti masérskych služieb v byte zákazníka.
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    normálne to funguje,poznám dve masérky,chodili za klientami,kým si neurobili prevádzku.Aj za mnou prišla domov.Samozrejme si dotrepala skladací stôl,špeciálnu stoličku a registračnú pokladňu.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Síce to nie je úplne legálne, ale robií to tak veľa masérov. Nakoľko v praxi to štát veľmi ťažko skontroluje.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Puma05 Čiže kým sa tým napríklad nehrdí na webe alebo nenatrafí na zákazníka - pracovníka hygieny, je to ťažko skontrolovať.
    profesional Presne tak.
    kopretinka obe masérky,ktoré spomínam,to mali na svojej stránke.
    lujza.j Asi tak......Staci dat do gugla "mobilny maser"....
    Puma05 Viem o tom, že viacerí maséri takto fungujú, niektorí to majú aj na webe.. ale ide mi o to, či môžem v tejto súvislosti čakať nejaký prúser, alebo sa to zatiaľ veľkoryso prehliada (ako napríklad sťahovanie filmov). Lebo rovnako je možné predávať bez bločka z registračnej pokladne (čo si budeme nahovárať, niekde je to bežná prax), ale stačí natrafiť na niekoho, komu to prekáža, a pokuta je na ceste. :-/
      zbaliť

    Ako je to s masazami mimo prevadzku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.