Zavrieť

Porady

Zamestnanie počas materskej dovolenky

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Od septembra 2006 nastupujem na materskú dovolenku. Zároveň by som u svojho zamestnávateľa chcela pár hodín týždenne pracovať. Je to možné počas čerpania materskej dovolenky?? Ako to treba pravne ošetriť? Je to práca na dohodu s určitým počtom hodín? Umožňuje to nejaký zákon, ak áno, tak ktorý?
Za poradenie ďakujem :-)

Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    mirca1
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť. Od septembra 2006 nastupujem na materskú dovolenku. Zároveň by som u svojho zamestnávateľa chcela pár hodín týždenne pracovať. Je to možné počas čerpania materskej dovolenky?? Ako to treba pravne ošetriť? Je to práca na dohodu s určitým počtom hodín? Umožňuje to nejaký zákon, ak áno, tak ktorý?
    Za poradenie ďakujem :-)

    Mirka
    nie nejde to oficiálne počas poberania materského nemôžeš mať príjem

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ja viem len toľko, že ak počas materskej dovolenky pracuješ tak ti rodičovský príspevok zostáva.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    va1ke
    ja viem len toľko, že ak počas materskej dovolenky pracuješ tak ti rodičovský príspevok zostáva.
    Počas MD nepoberáme RP, ale materský príspevok.Ak počas RD pracuješ za splnenia podmienok v zákone( nedáš dieťa do štátnej škôlky) RP zostáva.
    Naposledy upravil Tweety : 16.06.06 at 12:07

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Počas materskej dovolenky (poberanie materského) je možná iba práca na dohodu o vykonaní práce
    Počas poberania rodičovského príspevku možno robiť čokoľvek.

    mima2a je offline (nepripojený) mima2a

    mima2a
    Dobrý deň ja by som sa chcela spýtať, či mam nárok na materskú keď nastúpim späť do prace na HPP a dieťa dám do súkromnej škôlky. Za radu ďakujem.
    chcem sa spytat,mam 3-rocnu dceru,teda 9.marca bude mat 3 roky a rok POL staru dceru,mozem sa zamestnat ak nedam svoje deti do skolky a ostane mi pri nich moja mamka?dakejm. vickynka007

    Zamestnanie počas materskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.