Zavrieť

Porady

Kód DPH samozdanenie v MRP

Som platca DPH. Dodávateľ preniesol na mňa daňovú povinnosť podľa par. 69 ods. 12. písm. j. - ide o stavebníctvo sekcia F. Vystavená faktúra 1250€, dopočítala som DPH 250€. Aký kód uvediem 46 alebo 47???? Neviem podľa čoho sa to zaraďuje? Prečítala som už X článkov a stále nerozumiem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    kód 46
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivka90 Ďakujem! Sumu 1250€ na riadku 9 a riadok 10 sumu 250€. Suma 250€ pôjde aj na riadok 19. Riadok 21 obsahuje aj sumu 250€, kde mi ich započítalo, spolu obsahuje aj môj nárok na odpočet 500€ = 750€. A na riadku 23 a 32 sumu 500€, čo je nadmerný odpočet. Príjem neuvádzam žiadný, kedže aj ja som fakturovala podľa tohto zákona bez DPH a samozdaní ich odberateľ. Je to správne???? Čo mi vŕta v hlave, kto zaplatí tých 250€? Kam zmizlo?
    Kristina27 Ivka90, tak na toto som neprišla ani ja, dodávateľ vystaví FA bez DPH (prenesenie daňovej povinnosti), ja ako odberateľ použijem tieto práce na podnikateľskú činnosť - čiže si ich samozdaním, štát prišiel o 250 eur. Aký toto všetko malo význam?
    912 Ten systém je v podstate rovnaký ako aj predtým. Po starom dodávateľ vystavil faktúru s DPH a túto aj štátu odviedol. Vy ako odberateľ ste si tú DPH prostredníctvom daňového priznania nárokovali späť, čiže štátu aj tak zostala 0. Teraz je to to isté, akurát to -/+ spraví jedna osoba :-)
    Kristina27 Ďakujem 912 za vysvetlenie, chápem, je to to isté len v "ružovom".
      zbaliť

    Kód DPH samozdanenie v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.