Zavrieť

Porady

Platil už niekto z vás pokutu za neplatnú e-znamku?

Kúpil som si nové auto a na známke mám síce správne číslo aj sériu EČV, no v zlom poradí, keďže som na prevozných číslach. BA000AA miesto BAMA000. Otázka je kto a kedy asi môže očakávať pozdrav od úradníčka? Ja ako nový majiteľ alebo predajca aut?
Naposledy upravil ivka70 : 29.04.16 at 17:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nečítaš správy, nepozeráš správy? Ešte nikomu NEPOSIELALI! A okrem toho - čaká sa na zmenu zákona (novelizáciu) z podnetu ministra dopravy.
    Okrem toho - a bolo to často spomínané - ak sa pomýliš, je to tvoj problém. Zmena pri chybnom zadaní sa dá vykonať jedine na čerpacích staniciach (na to označených), kde sa zakúpila e-známka a to do 15 minút od kúpy. Potom to nie je možné. Musí sa kúpiť nová.
    Inak tu: https://www.eznamka.sk/selfcare/home/ je ikonka Podať žiadosť, podnet, reklamáciu - tak to skús. Ale nie sú povinní!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Otázka je kto a kedy asi môže očakávať pozdrav od úradníčka? Ja ako nový majiteľ alebo predajca aut?
    Nechajme teraz chvíľu e-známky na pokoji...je to ešte v štádiu dotiahnutia dokončenia (čítaj dodžubania vodičov).
    -------------------------
    Otázka je úplne iná.
    Poznáš výraz "objektívna zodpovednosť" ...?
    V súvislosti s týmto pojmom by sa predajca v pohode a krásne vyhol pokutičke...Ty ale už veru nie, lebo TY si už bol v danej chvíli majiteľ auta a nie predajca.
    ---------------------------
    3. Objektívna zodpovednosť

    Zákon spresňuje najmä riešenie prípadov, keď majiteľ vozidla tvrdí, že priestupok spáchal niekto iný. Doteraz polícia pokračovala v správnom konaní voči majiteľovi vozidla, ak priestupok nespáchal obvinený vodič alebo mu nebol preukázaný. Novela doplnila prípady, keď môže polícia v správnom konaní voči vlastníkovi auta pokračovať:

    - ak nie je možné zistiť a preukázať skutočnosti, že priestupku sa dopustila konkrétna osoba

    - ak sa priestupku nedopustil obvinený vodič
    - priestupok nemožno prejednať (napr. chýbajú podklady)
    - priestupok nebol obvinenému vodičovi preukázaný
    - vo veci nerozhodne podľa iného zákona


    http://autobild.cas.sk/clanok/210202...ov-v-roku-2016

    Platil už niekto z vás pokutu za neplatnú e-znamku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.