Zavrieť

Porady

Nedaňové náklady

Predpis nájmu mám na prenajatom aute napr.100.000 ročne,ale zaplatené bolo len 50.000,-
1, Ktorý par.zákona v z.595 /2003 teraz hovorí o tom,ktoré výdavky idú do nákladov až po zaplatení. (Neviem to nájsť)

2, Na toto auto sme kúpili pneumatiky,mohla som uplatniť DPH,môžem tieto pneumatiky nechať v nákladoch firmy? Auto sa používalo len 0,5 roka. V zmluve s nájomcom sú zahrnuté,aj opravy na toto auto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Podmienka zaplatenia sa od roku 2004 ruší. Pneumatiky - DPH si odpočítam a dám ich do nákladov firmy.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    V zákone o dani z príjmov sú vymenované výdavky (náklady), ktoré sú daňovými výdavkami len po zaplatení od 1.1.2004 v § 19 ods.4 (tieto sú daňovými výdavkami po zaplatení fyzickej osobe) s výnimkou zmluvných pokút, poplatkov z omeškania a úrokov z omeškania, u ktorých podmienka zaplatenia vyplýva z § 17 ods.21 zákona o dani z príjmov.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Edita ďakujem. Nešlo mi do hlavy ,že takú vec by naši zákonodarci vynechali.
    V starom zákone to bol par.21. V novom zákone som to nejak prešla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.