Zavrieť

Porady

Prenos daňovej povinnosti áno alebo nie?

Slovenská firma, platiteľ DPH, miesto dodania SK si u nás (platiteľa DPH) objednala montážnu plošinu Aviu MP 13 za účelom použitia pracovnej plošiny pri montáži a umiestnení ochrany proti holubom na budove. Rozsah prác: použitie a manipulácia s pracovnou plošinou (to znamená, že náš pracovník obsluhoval montážnu plošinu - dvíhal v "koši" montážnej plošiny pracovníkov z inej firmy, ktorý umiestňovali na budove ochranu proti holubom). Ako správne vystaviť faktúru odberateľovi za použitie a manipuláciu s pracovnom plošinou s DPH, alebo na uvedenú službu sa vzťahuje prenos daňovej povinnosti? (Zoznam CPA som si prečítala aj s poslednou úpravou 2.5.2016, ale s týmto prípadom som si nie istá...). Ďakujem za každú odpoveď.
Naposledy upravil Ľaľa : 02.05.16 at 18:37
KloferHladny je to skôr na diskusiu ako na priamu odpoveď. Ak by ste fakturovali prácu montážnou plošinou pri montáži odkvapov, strechy, okien... - tam by sa uplatnil prenos DP. "Umiestnenie ochrany proti holubom" je podľa mňa taká istá práca na stavbe ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak sa pozrieme na prislusny dokument PFS, tak:
    114. Prenájom stavebných zariadení s obsluhou (F.43) Je s prenesenim danovej povinnosti, pricom je uvedena poznamka: Prenájom je klasifikovaný spolu so súvisiacou stavebnou prácou.
    Takze ,ak aj ta stavebna praca splna podmienku prenesenia danovej povinnosti, tak aj prenajom by mal byt v tomto rezime.
    PS: Co je podla mna hlupost, hlavne ak su to dva subjekty: Jeden prenajima plosinu a druhy subjekt montuje, pricom prenajom je pre neho subdodavkou. Logicky by som isiel pri prenajme normalnym rezimom a pri montazi asi prenesenim DP.
    Naposledy upravil Consultix : 03.05.16 at 09:24

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Toto isté som práve fakturovala aj ja, robili sa zábrany proti holubom, aj oplechovanie, tak som to fakturovala s prenosom daňovej povinnosti.

    Prenos daňovej povinnosti áno alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.