Zavrieť

Porady

Ako zaúčtujem "hygienu" v PU?

Ahojte, trápim sa s PU a neviem, ako správne zaúčtovať doklad z pošty, ktorým firma uhrádzala hygienu pri otvorení obchodu. Ide o 50 eur. Môžem to dať na 518? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak to bol kolok alebo správny poplatok, tak 538 AE/211
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Faktúru k tomu nemám. Nevedela som, na aký nákladový účet. Teda môže byť 518/211? Ďakujem pekne.
    Žabinka hygienu myslíš RUVZ? lebo potom sa jedná o správny poplatok, ako píše Dav, a účtuješ na 538.. veď aj skús čítať, čo ti píšu, a prekonzultovať s účtovnou osnovou, čo sa kde účtuje..
    Žabinka asi by bolo vhodné aj čo-to si naštudovať, napr. pomôže ti stránka ako-uctovat.sk.. tam nájdeš aj príklady účtovania.
    http://m.ako-uctovat.sk/
    mondes Ďakujem veľmi pekne. Presne podľa tohto účtujem. Inak by som bola stratená.
    Žabinka veď každý účtovník sa to raz musel naučiť.. dúfam že si to nevzala ako kritiku, ale ako radu..
    mondes Nie, určite som to nebrala ako kritiku. Musím si osvojiť čísla účtov a každý deň nazriem aj do Cenigovej. Lenže niektoré účty sa môžu použiť aj vo viacerých prípadoch. A toto sa musím naučiť. Doteraz som robila len JU. Táto s.r.o. je moja prvá a vzala som to ako výzvu aj z tohto dôvodu, že je to novootvorená s.r.o. a ide len o malý obchodík s detským oblečením a jednym zamestnancom. Nie sú ani plátcom DPH, takže sa môžem učiť celý rok. Horšie to bude na konci roka.
    Žabinka ale čoby.. zvládneš to..
    dana11 Takže doklad z pošty nie o úhrade faktúry, no vidíš mondes aj ja sa musím učiť
      zbaliť

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    538ka to bude na 100% tam sa účtujú všetky kolky a poplatky štátnym inštitúciám za služby, správne poplatky (nie 518 to sú klasické služby)

    Ako zaúčtujem "hygienu" v PU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.