Zavrieť

Porady

prevod vlastného softvéru do sro

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť akou najlepšou cestou vložiť majetok do sro. Jediný spoločník, jediná figurujúca osoba v sro vyvinula softvér ako fyzická osoba, chcem teraz tento majetok vložiť do sr.o, akým spôsobom ako prevod zo súkromného užívania do podnikania, ako dar, navýšenie ZI? Ide o softvér určený na predaj, reálne ho už aj kúpili v tomto roku. Znalecký posudok máme 1/2016, všetky autorské práva teda prejdú na sro ktorá s týmto softvérom bude obchodovať. Viem to zaradiť sumou určenou v znaleckom posudku, alebo môžem si aj daňové odpisy uplatniť? účtovať to chcem 041/413, 013/041, 551/071. sro bude mať práva na predaj softvéru dalsím zákazníkom. ďakujem za odpoveď.


Tak len pre info, keďže mi nikto neporadil, z finančnej správy som sa dovolala odpovede konečne a dali mi súhlasné stanovisko na môj postup - vložím do obchodného majetku darom - spoločník daruje sro, zaradím softvér, a odpisujem - účtovné = daňové odpisy. účtujem 041/413, 013/041, 551/073, s tým že spoločník prevedie všetky vlastnícke práva na sro, tá bude môcť predávať zákazníkom softvér, čiže nadobudnutý softvér je majetok potrebný na dosiahnutie a udržanie príjmov sro. amen
Naposledy upravil Papucz : 12.05.16 at 10:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    prevod vlastného softvéru do sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.