Zavrieť

Porady

Predaj vlastneho softveru

Rozmyslam o predaji vlastného softveru a zaujima ma hlavne:

1. Co k tomu potrebujem, staci zaist na DU a tam vyziadat DIC a nic viac? Musim sa este niekde zaregistrovat?

2. Kde treba platit (dan, odvody, ...) z prijmov? Len v danovom priznani alebo aj inde? Je potrebne aj do ZP platit nieco ak mam pritom aj zamestnanie (hlavny pracovny pomer)?

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jarora je offline (nepripojený) jarora

    jarora
    Pracujúci na základe autorskej zmluvy budú musieť platiť odvody aj do Sociálnej poisťovne.

    Je toto pravda?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ako slobodne povolanie sa na danovom urade neprihlasujes.
    Odvody budes platit tak ako kazdy iny co vykonava slobodne povolanie. Tj. hned od zaciatku do zdravornej poistovne, do socialnej iba ak za prislusny kalendarny rok zarobis min. 12 nasobok minimalnej mzdy´a plait budes do socialnej od 1.7. dalsieho roka.
    Dan budes platit prvy rok tak ze az po skonceni roka na zaklade danoveho priznania. Dalsi rok v pripade ak ti vyjde dostatocne vysoka daj aj n abaze kvartalnych alebo mesacnych preddavkov. Ak nie tak iba raz za rok na zaklade danoveho priznania.

    jarora je offline (nepripojený) jarora

    jarora
    Dnes som volal do ZP a tam mi povedali ze treba sa zaregistrovat na DU a ked mi daju DIC, potom to ohlasit im. Este zavolam na DU co mi povedia oni.

    Predaj vlastneho softveru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.