Zavrieť

Porady

zauctovanie faktury

dobry den,
prosim vas je mozne kupit na firmu ktora je platca DPH nejaky tovar ale nezaevidovat to do uctovnictva? Treba to zaevidovat do uctovnictva ked to ma na vlastnu potrebu? Je to vyhodnejsie kupit cez firmu su tam zlavy. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si živnostníčka a tovar si nekúpila na podnikanie, faktúru zaúčtuješ do osobnej spotreby, VNZD.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majkaaa a ked sa to nezaeviduje do uctovnictva vobec je to dost spatne? ide o to ze kamaratka to spravila minuly rok ze nedala uctovnicke doklad fakturu, ktora bola vystavena na firmu-zivnostnicku ale nebola zahrnuta do uctovnictva. Co s tym?
    kn-alka na výdavky je nárok, nie povinnosť, ak si niekto neuplatní výdavok, je to jeho problém

    Koľko faktúr vo svete nie je v účtovníctve....by si sa nedopočítala
    Dav hlavne ak ani úhrada nešla cez účtovníctvo a hlavne nie z účtu, ktorý je len firemný
    majkaaa dakujem velmi krasne, nie praveze sa to nepredalo cez firmu ani sa to neplatilo cez ucet firemny. Zaplatila to dobierkou. Tak to sa mi ulavilo
    Alenaa Podľa mňa problém by bol v prípade, ak by sa tovar kupoval na firmu v zahraničí (EU) bez DPH. V tom prípade by faktúra mala byť zaúčtovaná, dodanená/oddanená.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.