Zavrieť

Porady

Má právo zamestnávateľ stiahnuť diety za obed na základe toho, že ma tretia strana na služobnej ceste pozvala na obed?

Sluzobna cesta v zahranici. Tretia strana (kolega, dodavatel, kamarat) ma pozve na obed. Ma pravo zamestnavatel stiahnut diety za dany obed (Nevyplatiti 50% z denneho zakladu na diety)?
4 komentárov     zbaliť
Dáša_ a z čoho zamestnávateľ vie, že si bol pozvaný na obed? Druhá strana si to nechá preplácať?
Jan N To neviem, ale zamestnavatel to vie, pretoze pocas diskusie co sa dialo na sluzobnej ceste som zmienil ze som bol pozvany na obed. Podstate ale je, ci ma nato pravo, alebo nie.
misoft Náááá.... takže ty sám si mu to vytáral.... Ale, v podstate - diety (náhrada za stravu, stravné) sa vypláca zamestnancovi, ak si musí stravu odstarať sám a za vlastné....A ty si stravu dostal, ale nie za svoje, ktoré by ti musel zamestnávateľ preplatiť.
Jan N asi tak, vytaral.
Z tvojej odpovedi ale neviem ci ma alebo nema.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jan NTo neviem, ale zamestnavatel to vie, pretoze pocas diskusie co sa dialo na sluzobnej ceste som zmienil ze som bol pozvany na obed. Podstate ale je, ci ma nato pravo, alebo nie


    NIe, nemá. Platí §13 Zákona o CN
    vyberám
    (7) Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1 až 6 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 12 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 6.
    Naposledy upravil Tweety : 16.05.16 at 09:15
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 A ako si prisla na to, ze nema narok kratit stravne?
    Preukazatelne zabezpecenie obeda moze byt aj prehlasenim zamestnanca aj informacia od tej tretej strany - napr od zakaznika, odberatela, sesterskej firmy a pod.
    A obed zabezpeceny bol.
    Samozrejme, ak ma pozve na obed stara mama, ktora zhodou okolnosti byva v danom meste, tak to nie je zabezpecenie stravy.
    Jedine ak by to nema patrilo k tym 50%, lebo tie nie su zakonne
    Tweety áno, tých 50%
    Ing. Ľubomír Janoška Keby som bol tým zamestnávateľom, tak skôr preplatím stravné, než získam doklad, že zamestnávateľ zabezpečil stravu
      zbaliť

    Má právo zamestnávateľ stiahnuť diety za obed na základe toho, že ma tretia strana na služobnej ceste pozvala na obed?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.