Zavrieť

Porady

Musí zamestnávateľ stiahnuť výpoveď keď nastúpim na PN do 8 dní od skončenia pracovného pomeru?

Nastúpila som do nového zamestnania 02.07.2013 a ku dňu 11.07.2013 som dostala výpoveď. Dňa 18.07.2013 som bola vypísaná na PN s problémami žalúdku a čriev trvajúcich už od Decembra. A ešte taká maličkosť, 13.07.2013 som zistila že som tehotná. Lekárka to potvrdila 27.07.13 ale knižku dostanem až 5.8.13.
ivetaf akú výpoveď si dostala treba upresniť, podľa mňa si dostala ukončenie pracovného pomeru počas skúšobnej doby § 72 ZP, nepíšeš ani akú máš pracovnú zmluvu, či na dobu určitú alebo neurčitú
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ziadnu vypoved stiahnut nemusi, aj ked predpokladam, ze islo o ukoncenie PP v skusobnej dobe, ale ani to stiahnut nemusi.
    V case ukoncenia PP nemal ziadny oznam od teba, ze si tehotna, to, co sa udeje po ukonceni PP, sa ho uz netyka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V SD je možné skončiť PP hocikedy. Zamestnáv. postupoval v súlade so ZP. Ak Ti oznámenie o skončení doručil, splnil si literu zákona.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    asi s tebou skončili pracovný pomer v skúšobnej dobe. Nenarobíš nič.

    Musí zamestnávateľ stiahnuť výpoveď keď nastúpim na PN do 8 dní od skončenia pracovného pomeru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.