Zavrieť

Porady

nákup kolkov a ich refakturácia

platca DPH nakúpil kolky a ide ich refakturovať tiež platcovi DPH, faktúru ale vystaví bez DPH či?

ide predsa o ceniny...

Ďakujem za pomoc

nikto s tým nemá skúsenosť?
Naposledy upravil Pendulum : 16.05.16 at 13:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    skús pozrieť prechodné položky

    Základ dane a sadzba dane
    § 22
    Základ dane pri dodaní tovaru a služby

    (1)
    (2)
    (3) Do základu dane podľa odseku 1 sa nezahŕňajú výdavky platené v mene a na účet kupujúceho alebo zákazníka, ktoré dodávateľ požaduje od kupujúceho alebo zákazníka (ďalej len prechodné položky ).

    1elina3 je offline (nepripojený) 1elina3

    1elina3
    Prechodná položka je úhrada v mene alebo na účet kupujúceho, sú to napríklad súdne poplatky na základe výzvy súdu, kde právnik hradí za klienta, ktorého zastupuje súdny poplatok. Vtedy je neodškriepiteľné, že hradil v mene klienta. Pri kolkoch je to otázka, či sa dá nákup napr. v hotovosti považovať za nákup v mene klienta, lebo nakúpil niekto vo svojom mene, ale použil to pre klienta. Ja účtujem kolky na 538 a následne refakturácia na 602 s analytikou (hotové výdavky), a to bez DPH. Tiež by som radšej účtovala aj toto cez prechodné položky. Možno sa ozve ešte niekto.

    rexogazda je offline (nepripojený) rexogazda

    rexogazda
    §40 Predaj poštových cenín a kolkov - je to oslobodené od dane v prípade ak sa predávajú za nominálnu hodnotu t.j. napr. refakturácia
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    § 40"...v rámci poštových služieb..." a Ty nie si poskytovateľ poštových služieb. Požaduješ úhradu od zákazníka, ja by som fakturovala s DPH.
    rexogazda §40 - Oslobodené od dane je sprostredkovanie predaja platných poštových cenín určených na použitie v rámci poštových služieb, kolkov a iných úradných cenín, ak sa predávajú za nominálnu hodnotu.

    Neviem Antonia. Nejdem o tom polemizovať lebo fakt neviem. V danej vete je za poštovými službami čiarka a logicky mi z toho nevyplýva, že kolky musia byť v rámci poštových služieb.

    nákup kolkov a ich refakturácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.