Zavrieť

Porady

Ak zamestnanec neohlási ukončenie materskej dovolenky, môžem urobiť zmeny v SP?

Zamestnankyňa vôbec nereaguje na zamestnávateľa, na MD odišla 15.7.2015, podľa mňa už je na rodičovskom. Čo s tým?
Urobím si zmeny aj tak? Bez nej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    O čerpanie RD musí zamestnáv. píísomne požiadať.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Benko Lenže nepožiadala, ani neberie telefón, na písomné výzvy nereaguje. Tak mi to vychádza, že 30.3.2016 jej to ukončím a hotovo.
    veronikasad Dátum ukončenia poberania materského zistíš na sociálnej poisťovni. Skús jej poslať "pozdrav" že to budete považovať za hrube porušenie pracovnej disciplíny s následnou výpoveďou. U Vás nie je na rodičovskej dovolenke, keďže o ňu písomne nepožiadala, teda nevzťahuje sa na ňu zákaz výpovede. V krajnom prípade jej môžete na tieto dni udeliť absenciu.
    Benko Ďakujem
    Benko Zistila som prečo nereaguje na nič, mala manko v kase, tak si asi myslí, že ho chce vymáhať. Ale zamestnávateľ nechce vymáhať nič. Predpokladám, že poštu nepreberie a tak uvažujem či môžem napísať do tej výzvy, že v prípade, že nebude reagovať do 10 dní, pracovný pomer bude ukončený výpoveďou za hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
    Tweety Vyzvite ju na nástup do práce, pretože po skončení MD vôbec nenastúpila, ani nepožiadala o RD a ak tak neurobí budete to považovať za opakované porušenie PD s okamžitým skončením PP..
    Benko Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    Ak zamestnanec neohlási ukončenie materskej dovolenky, môžem urobiť zmeny v SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.