Zavrieť

Porady

Faktúry z čerpacej stanice

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ako účtovať faktúry z čerpacej stanice LukOil? Uzavreli sme so spoločnosťou zmluvu na čerpanie PHL z vopred nabitých kariet peniazmi. Na začiatku sme poslali 400€ na ktoré nám vystavili faktúru. Tú som dala do účtovníctva a priradila k platbe. Po mesiaci nám prišla znova faktúra ale tentokrát vyučtovacia za spotrebované PHL z karty v sume cca 125€. Bolo na nej samozrejme napísané že ju netreba platiť, kedže sme čerpali vlastné peniaze. Problém nastáva, keď mám dať túto FA do účtovníctva. Obe totižto obsahujú DPH a tým mi vychádza, že by som vlastne 2x zdanila tú istu vec.Účtujem iba 2 roky a ešte som sa s takým niečim nestretla a potrebovala by som radu. Ďakujem. Pre doplnenie učtujem v JU.
Naposledy upravil MartaRB : 20.05.16 at 05:05
Scan_20160519_122328.jpg  
Scan_20160519_122328_001.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Predpokladam, ze ta prva faktura bola len vyuctovanim DPH z prijateho preddavku. Na zaklade tej faktury nemalo byt uctovane o nakladoch, len prislusna cast DPH sa presunula z 314 na 343.
    Takto zapocitana DPH zo zalohy by sa mala zohladnit aj vo vyuctovacej fakture.
    Tazko lepsie poradit, ak som nevidel doklady...
    MartaRB Priložila som aj doklady, vedeli by ste mi poradiť?
    Consultix Je to ako som pisal, DPH bolo uvedene vo fakture k zaplatenej zalohe. Z vyuctovania nacerpanej PHM DPH vstupuje do DP a KV len v rozsahu rekapitulacie, t.j. v sume 0.01 EUR. Pri zauctovani FA za spotrebu treba tak nacerpane PHM, ako aj zapocet zaplatenej zalohy zauctovat aj s rozpisom DPH, tie sa vacsinou vynuluju, resp. v tomto pripade daju rozdiel 0.01 EUR.

    Faktúry z čerpacej stanice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.