Zavrieť

Porady

koeficient

hcem sa spýtať na koeficient keď sú dve prevádzky jedna je pizzeria a druhá je herňa, účtovníctvo sa vedie pod jedným menom kde je príjem cez pokladňu a ešte % z príjmuz automatov čo je oslobodené od DPH. Z čoho sabude počítať koeficient z energie ?? a nákup zásob ako sú pivo alko aostatnéto nespadá pod koef.????? Chcem to účtovať cez strediská, aby som videla že tá herňa ako prospieva lebo to je nové.Myslím si že pizzéria s koef. nemá nič spoločné???
vôbec neviem ako s tým mám začať.Prosím o inštrukciu k celej veci.
Ďakujem batorek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to nie je problém na dva riadky.
    účtovať cez strediská je dobrý začiatok. Doklady týkajúce sa výlučne pizzerie tým pádom môžeš riešiť ako doteraz /bez koeficientu/
    spoločné náklady už koeficientovať treba, na začiatok si ten koeficient zvolíš, na konci roka sa vypočíta pomerne podľa tržieb oslobodených a neoslobodených (zjednodušene)
    Doklady týkajúce sa automatov - tam neodpočítaj žiadnu DPH, lebo sa viažu výlučne na tržby od DPH oslobodené.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    batorek Mám tomu rozumieť tak, že nákup priklad piva minerálky tam si nebudem odpočitávať DPH, lebo to bude len k tej prevádzke. Ale tržby z pokladne za tieto zásoby idú s DPH, len % z automatov, ktoré dostávame bude oslobodené. Automaty nie sú naše mi máme len províziu z tržieb. Na začiatok si z čoho vypočítam koeficient keďlen teraz začína táto prevádzka. Díky batorek
    KEJKA to skús napísať zrozumiteľnejšie. predsa som písala, že celý problém nie je na dva riadky, napísala som oveľa viac a pritom to aj tak nepopisuje celú problematiku.
    a čo sa piva, či pizzerie týka, tak som to napísala inak, ako si pochopil.
    batorek to som pochopila, čo treba na konci roka, mňa teraz výlučne zaujíma, či si môžem odpočítať DPH z nákupu čo sa týka prevádzky, kde sú umiestnené automaty,lebo tam ešte tržby za apríl neboli len sa nakúpil tovar - občerstvenie. Pizzériu som pochopila . Preto som pomýlena lebo doteraz tam nebola pokladňa nič sa nepredávalo ani nenakupovlo. Príjem bol len % z tržieb čo je oslobodené. Batorek
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.