Zavrieť

Porady

Satelit, kde môže byť chyba?

Ahojte,

chcel by som Vás poprosiť o pomoc.
Mám satelit s prijímačom vu solo s dvojitým LNB (Astra 19,2 a 23,5).
Kúpil som si nový prijímač formuler F3. Pri tomto novom prijímači mi po zapnutí nenabehnú hneď SK programy, iba nemecké. SK programy nabehnú až po 10-20 minútach spustenia prijímača. Dotiaľ vypisuje, že „ladení selhalo“. Mám A/B port.
Ak aj dám ladenie na porte A mi nič nenájde. Port B sú nemecké kanály. Skúšali sme to už u dvoch kamarátov u nich je všetko OK. Skúšal i sme nahrať aj nový soft, ale stále ten istý problém. Ak aj nabehnú SK kanály, tak po vypnutí a zapnutí treba znova dlho čakať.
Som už z toho zúfalý. Aj LNB som vymenil, ale stále to isté. S mojim starým prijímačom to ide.
Kde môže byť chyba?
3 komentárov     zbaliť
misoft A pri nastavovaní sat. prijímača - akú krajinu si nastavil ako východziu? Nepoznám ho, ale pozri sa, či tam nie je Slovensko.
BENZ30 uz s nepamatam, ale ak to ide u druhych, tak v tom chyba nebude, lebo ide o vsetky skylinkove programy. Teda na astre 23,5
sosak Ako máš uchytený monoblok keď sa pozrieš spoza paraboly? Za pravý, alebo ľavý krk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    V prvom rade mi nie je jasné prečo si vôbec Vu nahradzoval Formulerom, ale to nie je problém. Problémom je že používaš linuxové prijímače a asi v tom nie si celkom doma.
    To čo popisuješ u mňa vzbudzuje podozrenie, že nemáš správne nakonfigurované porty. Ja mám Solo2 takže u toho by som snáď vedel viac. Ako ladíš to A-čko ? Automatom ? Skús zadať cez frekvenciu hľadanie ČT24 tá a aj TA3 idú aj bez karty.
    Ak sa v tom nevyznáš tak je treba linuxové boxy kupovať u tých čo to vedia a nastavia Ti ho zadara podľa Tvojich kritérií v rámci predpredajného servisu - tak to robím aj ja.
    Ešte ma napadlo či by si nedokázal nainštalovať rovnaký soft ako máš vo VU do F3 a potom nastavovať F3 podľa VU.
    Ešte som zašiel po info tu: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=357&t=66278
    a musím konštatovať že si idealista ak nevieš dostať odpoveď na špeciálstránke a tu Ti poradia účtovníci , búchač, sito či ja...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BENZ30 Ahoj, presne si to vystihol. som amatér, ktorému to nastavoval a kupoval profesionál.
    Lenže sme už vyčerpali všetky možnosti a sme zúfalí.
    U neho to ide (skúšal to aj u iných), u mňa nejde ani TA3, toľko viem aj sám, že mám skúšať na voľných programov. Neskôr nabehne, ako som písal.
    Dôvod nahradenia bol ten, že žena chce pozerať aj archív TV a rôzne filmy. To už solo nestíhalo, preto som kúpil za 100 € nový F3 aj s podporovu toho. To čo mi tam radia na tom fore, sme všetko vyskúšali, lebo to radia profíci, ktorý rozmýšľajú rovnako ako môj profík.
    Preto potrebujem a hľadám ľudí, čo sa s týmto problémom stretli na širšom fóre. Ako manžér viem, že niekedy profím má klapku na očiach a nevidí okolie. Preto je niekedy cennejšia rada laika, čo zažil podobnú situáciu.
    lubko6394 Možno je problém, že si prešiel z dvojtunera na jednotuner. Čo Ti prehadzuje A/B ? Skús prehodiť medzi sebou výstupy z LNB resp. pripojiť sa priamo na LNB. Chybu by som predpokladal v nastavení A/B.
    1.Napriamo zapojiť A19 a načítať 1 frekvenciu
    2.Napriamo zapojiť A23 a načítať frekvenciu
    3.Vo FAV spraviť adresár s jedným programom z A19 a jedným z A23
    4.Reštart
    5.Preveriť oba programy na priamo výmenou káblov od LNB medzi sebou.
    6.Zapojiť prehehadzovač A/B a prepnúť programy z A19 na A23 a naopak
    7.Vymeniť medzi sebou vstupy do prehadzovača a skúsiť prepínať programy medzi A23 a A19.
    8.Vyhodnotiť čo sa udialo.
    9.V budúcnosti nenechávať profíka kupovať a nastavovať, ale nakúpiť nastavené prijímače rovno od firmy ktorá sa tomu venuje.
    BENZ30 Ja som nepresiel, vzdy som mal jednotuner. Vsetko co pises a bolo relevantne pre jednotuner sme vyskusali.

    Kolko by si zobral za najdenie chyby?
    lubko6394 Nie som odborník, ale tých v mojom regióne poznám, pýtam sa, snažím sa sám a ak mi čosi nejde mám sa na koho obrátiť aj so špecialitami ktoré sami robia raz za 5 rokov.
    Čo píšeš nedáva logiku.Lebo ak to u kamarátov ide a u Teba nie tak asi si nesadli prepínač A/B s prijímačom. Postup ako ďalej som Ti popísal. Ak nebudeš úspešný tak si pozri na ab-fóre niekoho z blavy. Inak treba do obchodu, nechať nakonfigurovať a kúpiť od nich prepínač A/B ktorý by fungoval.Potom doma vymeníš prepínač a ideš.
    BENZ30 moj clovek sa tym zivi 15rokov. Je spicka, zial s tymto sa nestretol. Lebo u neho vsetko ide. Tu ak dobre citas,tam mne ide polovicka. Teda nemecke a ostatne nabehnu po urcitom case, takze nejake prehodzovanie ti nepomoze. To by pomohlo, keby to nikdy nejde.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BENZ30 ak si to poriadne prečítaš, tak zistíš, že mi to po nejakom čase nabehne. Teda signál je viac ako 72 % a to pod tým 99 % a 11,5 dB i napriek tomu, že žiadna stanica nejde. Tým pádom ani EPG nejde, až potom ako nabehnú stanice. Ale i keď znova prestanú fungovať, tak EPG sa tvári, že funguje.
    Taserda Prestanú ísť po čase aj voľné?
    BENZ30 Jasne, ja tu hovorim vseobecne, ale natolko som odbornik, aby som vsetko skusal na volnych programocg, teda TA3.
    BENZ30 ano prestanu
    skusil som vymenit aj druzice, aj kabel som odrezal.
    Vcera sme zistili, ze ked dam iba jednu druzicu, tak Sk programy idu.
    Takze pri dvoch A/B idu vzdy len Nemci a je jedno ci su na A alebo B.
    A to tak nema byt.

    u kamosa, kde sme to skusali mal 4 druzice, takze to nesiem k nemu aby vyskusal iba na A/B s mojim LNB.

    Ak to nejpojde ani u neho, tak sup do opravy.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ak si prijímač skúšal u dvoch kamarátov a u nich bolo všetko v poriadku a u teba je problém, aj keď si vymenil LNB, tak jedine hľadať niečo, čo robíš inak, ako u kamarátov. Ešte by som skontroloval obidva F konektory, prípadne konce kábla by som odrezal a zapojil nanovo, tým nič nepokazíš.
    Ešte ma napadlo, skylink kartu si mal u kamarárov vlastnú, alebo si prijímač skúšal s kamarátovými kartami. Na svojej karte vyčisti kontakty, možno sa to zlepší.
    ------------------------------------------------------------------- Doplnenie:

    Ak aj dám ladenie na porte A mi nič nenájde.

    Toto napovedá, že s najväčšou pravdepodobnosťou máš zle nastavený monoblok, prípadne nespolupracuje prepínač v monobloku s prijímačom.
    Napíš typ LNB, ktorý si namontoval.
    Jednoznačne na porte A má byť jeden satelit a na porte B druhý satelit.
    Prečítaj si niečo o nastaveniach monobloku: https://www.google.sk/search?q=nasta...DYWh8wey0Z2YBw
    Naposledy upravil sosak : 27.05.16 at 11:49
    BENZ30 karta bola vždy rovnaká
    sosak Mne sa stalo, keď som prešiel z Opticumu na Golden, tak som na parabole nič nemenil a na pôvodnom prijímači mi išli programy a po zapojení druhého mi nešli skylink programy a iné programy išli. Po dlhom špekulovaní som na novom prijímači musel nastaviť nanovo parabolu podľa prijímača na silu signálu a potom všetko išlo. Skús keď ti nabehnú skylink programy na novom prijímači nastaviť parabolu na najväčšiu silu signálu.

    Satelit, kde môže byť chyba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.