Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky počas RD

Dobrý den, vedel by mi niekto z Vas poradiť s vypočítanim poctu dni dovolenky, ktorá mi nabiehala počas RD a MD? Na materskú som nastupila v roku 2014, 19.8. a pred odchodom som si celu dovolenku vyčerpala+preplatila mi zamestnavatelka. Následne 27.4. 2015 som nastupila na Rodicovsku dovolenku, a teraz od 1.9. 2016 nastupujem späť do práce. Pracujem v školstve, PN som nebola vôbec, v podstate som permanentne doma od nástupu na MD. Ani dovolenku,ktorá mi vznikla po skončení MD som si nevyčerpala, rovno som prešla na rodicovsku.
Ďakujem pekne za každú pomoc
9 komentárov     zbaliť
veronikasad Kolko máš rokov ? Kolko dní dovolenky za rok 2014 si si vyčerpala pred nástupom na MD a kolko ti "preplatili" ? (v ktorom mesiaci ?)
Livika Šimková Mam 27rokov, vycerpala som si 25dni a preplatila 9 dní, preplatenie mi prišlo v auguste,este pred nástupom na MD,,, dovolenku som v robote čerpala na od 7.7.do 18.8. Keďže 19.8. som nastúpila na materskú
veronikasad Nemala si starú dovolenku z roku 2013 ? Ako 25-ročná si nemohla mať nárok na 25 dní dovolenky. V akej oblasti pracuješ ?
ivka70 pracuje v skolstve, zeby ucitelka?
Livika Šimková Áno, som učiteľka,8týždňov dovolenky kazdy rok,,,
veronikasad 25+9 = 34. Píšeš, že za rok 2014 máš celú dovolenku vyčerpanú...
Livika Šimková Áno do roku 2015 som nastúpila s 0 dovolenkou,,,,ostatné dni (do tých 40tich) som vyčerpala tuším cez jarné prázdniny, to uz neviem presne,,, jednoducho som v roku 2015 do 27.4.bola este na MD a hned nato som nastúpila na RD,,,len netuším ako sa počíta dovolenka počas MD a ako pocas RD,,, hlavne aby som vedela kedy reálne nastúpim do práce,kvoli dcérke. Ste zlatá,ze sa mi snažíte s tymto pomôcť,,ďakujem
veronikasad Nárok rok 2015 = spočítaj si pracovné dni rodičovskej dovolenky, vrátane sviatkov. Za prvých 100 prac.dní sa ti bude nárok krátiť o 1/12, za každých ďalších celých 21 prac.dní o ďalšiu 1/12 ročného nároku. U učitelov je vhodné požiadať o ukončenie rodičovskej dovolenky skôr a starú dovolenku si vyčerpať v súbehu s poberaním rodičovského príspevku. Počas čerpania dovolenky je potrebné odhlásiť sa v soc.poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku.
Livika Šimková Ďakujem veľmi pekne, cením si vašu pomoc. Spocitam si to a podľa toho sa rozhodnem aký datum dam do oznámenia o návrate do zamestnania.. este raz veľká vďaka
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Na základe čoho ti ju preplatila? Prepláca sa v zásade len pri skončení PP. K samotnému nároku: za r. 2015 , za dni na Md vznikol nárok na D za KR, ktorá sa bude krátiť z titulu RD. Za tento rok zatiaľ nárok nevznikol Ak od 1.9. odpracuješ apon 60 dní, vznikne ti nárok na D za KR, ktorý bude krátený o dni na RD. Krátenia v obidvoch rokoch: za prvých 100 dní o 1/12, potom za každých 21 1/12.
Naposledy upravil Tweety : 02.06.16 at 14:11
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Livika Šimková S tym preplatenim to bolo myslené,ze tu dovolenku,ktoru som mala v roku 2014 mi časť riaditelka preplatila a časť som vycerpala,,čiže rok 2014 mi v rámci dovolenky ostal nulový
Tweety To áno, ale nie je to v súlade so ZP, preplatením D bol porušený .
Livika Šimková To vážne? Lebo poznám množstvo zien, ktoré pred obchodom na materskú najprv čerpajú dovolenku,alebo si ju nechávajú preplacat,,,tak aby proste na materskú isli s nulou,,,a potom ked prechádzajú na rodičovsku tak niektoré najprv vycerpaju dovolenku, ktora im nabehla pocas materskej a az potom sa vypisu na rodicovsku,,,ja som počas rokov 2015 a teraz v 2016 nevyčerpala nic
Tweety §116(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
(3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
Takže záleží aj od počtu preplatených dní.
Livika Šimková No to som mala okolo 30dní dovolenky,,ďakujem za pomoc
  zbaliť

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
Vitaj na porade, pred zadanim otazky sa pouziva vyhladavac ... vypocet dovolenky sa tu riesil x krat
napr. http://www.porada.sk/t272007-vypocet...ml#post2770706
avalik zase sa niekomu nepaci? v tom linku som odpovedala presne to co je tu uz xty krat vysvetlovane ... hodnotitel by mohol pridat svoju - uzitocnu odpoved

Výpočet dovolenky počas RD

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.