Zavrieť

Porady

aký účet je vhodné použiť?

ahojte, prišla faktúra za opravu vozidla, szčo vedie PU, vtedy szčo nemohol fa uhradiť z firemného účtu, aby vozidlo pustili zo servisu, tak to uhradil syn, ktory nie je z-nec v jeho firme zo svojho sukomneho uctu. Následene synovi bola faktúra preplatená z firmeného účtu. ako to zauctovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 dakujem
    Consultix 491 by som pouzil v pripade, ak by to FO platila z vlastneho. Kedze to platil syn, ktory je zamestnancom, tak namiesto 491 by som pouzil 249 (ako kratkodoba financn vypomoc od inej FO), alebo 333 (ako zavazok voci zamestnancovi).
    Tweety syn nie je zamestnancom
    Consultix Prepac, pri citani mi vypadlo slovicko "nie" a vychadzal som z toho, ze je Ale nebolo by 249 vhodnejsie ako 491?
    Dav syn nie je ZC v jeho firme
    Consultix Dav, ano vravim, ze som sa pomylil a zle som si to precital...
    Ale stale trvam na 249, namiesto 491
    cinky16 a ak by som zauctovala 511/321 a uhradu 321/221, len s tym rozdielom, ze financne prostriedky isli tomu synovi?
    Dav Nie.
    Consultix Cinky, podla mna ani 491 nie je spravne. Nejednalo sa o podnikatela, ale o tretiu osobu, preto prferujem 249.
    cinky16 cize 511/249 a 249/221 ?
      zbaliť

    aký účet je vhodné použiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.