Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Dobrý deň,
prosím o radu Zamestnanec nastúpil do pracovného pomeru.. Prvý mesiac bude v sídle spoločnosti, tak už teraz viem, že celý mesiac bude na služobnej ceste, takže si bude uplatňovať cestovné náhrady.. Ako mám prosím riešiť stravné lístky? Ide mi o to, že zamestnanec by mal dostať stravné lístky dopredu, ale nemôžem mu predsa v jednom mesiaci dať aj stravné lístky a následne mu za ten istý mesiac neskôr vyplatiť aj cestovné náhrady.... Ako to vyriešiť najlepšie?

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Stravne listky sa maju zamestnancovi poskytnut zalohovo a nasledne sa maju vyuctovat podla realnych dni, za ktore mu vznikal narok na SL.
    Bezne sa SL uctuju spatne, ale spravne by mali byt vydane zalohovo, tak aj zauctovane a podla realneho naroku vyuctovane zo zalohovo poskytnutych SL v ramci vyuctovania miezd.
    Emik27 Áno, toto viem.. Ale vyplatili by sme mu stravné lístky na mesiac popredu, aj keby ste vedeli, že za ten mesiac bude mať cestovné náhrady? To mi akosi nesedí....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak vieš, že bude celý mesiac na PC, potom nárok na SL nemá, ale aj napriek tomu mu môžeš vydať, na budúci mesiac mu jednoducho tie, na ktoré nevznikol nárok , z celkového nároku odpočítaš.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Normalne mozes dat listky, v dalsom mesiaci odratas. Ale neda sa to riešiť zálohou?? Na cestovné "náklady"? Na stravu... Pravdepodobne ma aj cestovny prikaz uz vopred.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.