Zavrieť

Porady

Dodávka kuchynskej zostavy prenos daňovej povinnosti?

Dobrý deň, máme firmu, ktorá dodáva kuchynské zostavy bez montáže. (kupujeme ich z ČR). Sme platitelia DPH, väčšina našich zákaznikov sú občania. Teraz máme dodať kuchynskú zostavu tuzemskému platiteľovi DPH. Vo vystavenej faktúre sú uvedené jednotlivé skrinky a spotrebiče. Spotrebiče máme kúpené od DOD s DPH. Len od jedného DOD máme dodávku žulovej kuchynskej dosky "s prenosom daňovej povinnosti" (podľa CPA položka 186). ODB nefakturujeme montáž len dopravu. Môžeme vystaviť faktúru s DPH vrátane tej dosky? Alebo dosku s montážou budeme fakturovať zvlášť s prenosom daň. povinnosti a na samotný tovar bez montáže vystavíme druhú faktúru s DPH? Celková cena kuch.zostavy je cca 20tis. a cena dosky je 1tis. Montáž celej linky si fakturuje iná firma voči konečnému ODB. Je to aj uvedené v kúpnej zmluve. Ďakujem za Váš názor.
Naposledy upravil MUŠKA : 13.06.16 at 17:11 Dôvod: Doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    môj názor je , že by sa mala vystaviť faktúra s dph, podľa metodického pokynu FS ak je predmetom dodania viacero plnení je potrebné určiť, ktoré plnenie je hlavné, v tomto prípade podľa mňa je hlavným plnením dodávka kuch.zostavy bez montáže .
    ináč neviem či dodávateľ žulovej dosky postupoval správne ak fakturoval dodanie dosky s prenosom daňovej povinnosti, v tabuľke CPA je pod položkou 186 dodanie žulovej kuchynskej dosky s montážou
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MUŠKA Dodávateľ žulovej dosky ju dodal naozaj s montážou, je to kamenár,.Ešte sme zvažovali dodanie tovaru bez montáže na jednej faktúre s DPH a dodanie tej dosky s montážou na druhej s prenosom. Doska by sa dala extra do kúpnej zmluvy a dodala by sa aj v inom termíne oproti kuchynskej linke bez montáže.
    katka 23 tú dosku budete montovať vy ?
    MUŠKA Reálne nie, ale faktúra od kamenára je vystavená na nás a my sme to chceli prefakturovat ODB. Aj kúpna zmluva na dosku bude medzi nami a konečným zákazníkom.
    katka 23 no neviem keď nebudete montovať akože vykonávať stavebné práce či platí prenos daň.povinnosti v tomto prípade. kamenár fakturoval správne vykonával tú prácu pre vás
    MUŠKA Takže mi z tohto vychádza všetko na jednej FA s DPH. Ešte skúsim napísať na FS.
    katka 23 skús , aj mňa to napadlo, až budeš mať odpoveď daj vedieť, zaujíma ma to
    MUŠKA Dobrý deň,

    v uvedenom prípade je potrebné vychádzať zo zmluvných vzťahov dohodnutých medzi dodávateľom a odberateľom, čo je predmetom dodania, či ide samotné dodanie tovaru alebo ide o dodanie tovaru s montážou a inštaláciou. Každý dodávateľsko odberateľský vzťah sa posudzuje samostatne a individuálne.

    V prípade, ak ide o samotné dodanie tovaru (kuchynská linka) bez montáže a inštalácie, potom pri uvedenom dodaní tovaru uplatní dodávateľ k cene tovaru daň, § 69 ods.1 zákona o DPH.


    Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti.


    ---
    S pozdravom,
    Ing. Michaela Babicová
    Kontaktné centrum podpory FRSR
    katka 23 takže to máme potvrdené, ok
      zbaliť

    Dodávka kuchynskej zostavy prenos daňovej povinnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.