Zavrieť

Porady

RZ ZP 2005 autor, umelec

Dema Dema

Dema je offline (nepripojený) Dema

Poraďte prosím, od 01.01.2005 do 31.08.2005 registrovaný autor ako SZČO.(zaplatené preddavky na poistné 7280,-) Od 01.09.2005 do 31.12.2005 ako samoplatiteľ (zaplatené 4 x 575,-). základ príjmu cca 120 000,-

na akom tlačive spraviť RZ ZP?
vznikne aj nedoplatok za tie 4 mesiace keď bolo platené iba 575,- ?



Ďakujem.
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ak bol iba autor a VZ vyšší ako 78000,- Sk
Vyplníš tlačivo S s prílohami SB, SC.

SB príloha - z vymer.základu najmenej však 910 x 8
a
SC príloha - 4 x 575
_______________________________________________
Ak VZ nižší ako 78000 - tlačivo X
Naposledy upravil Muška : 21.06.06 at 21:19
0 0
peeel peeel

peeel je offline (nepripojený) peeel

Muška
Ak bol iba autor
Vyplníš tlačivo S s prílohami SB, SC.

SB príloha - zo sumy 120000,- najmenej 910 x 8
SC príloha - 4 x 575
Ja som v Apolle počul, že tlačivo D je pre honorárových - par 43. Je v tom hokej :-)
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

peeel
Ja som v Apolle počul, že tlačivo D je pre honorárových - par 43. Je v tom hokej :-)
klikni http://www.porada.sk/t21427-zdravotn...klad-szco.html od príspevku 9 - prečítaj
Naposledy upravil Muška : 22.06.06 at 10:31
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

peeel
Ja som v Apolle počul, že tlačivo D je pre honorárových - par 43. Je v tom hokej :-)
Dobry den,

nam na skoleni tiez hovorili, ze by to malo byt tlacivo D. Ja mam pripad, mam zamestnanca a zaroven honoraroveho. Mala by som vyplnit SA + SD? Ale potom mi v suctovom tlacive S nerata preddavky, ktorej zaplatil ako umelec od 01 - 08/2005, dokonca ani v predtlaci nie je, ze by sa preddavky mali brat aj z listu SD. Ako to vyriesit?

Dakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Príoha SD sa vyĺňa ak:

(5) Zamestnanec, ktorý nie je samostatne zárobkovo činná osoba podľa § 11 ods. 4 a má príjmy podliehajúce dani z príjmov podľa osobitného predpisu46) okrem príjmov z prenájmov a príjmov, z ktorých sa vyberá daň zrážkou, 39t) má povinnosť platiť poistné aj z týchto príjmov. Vymeriavací základ pre odvod poistného z týchto príjmov je vo výške podielu základu dane z príjmu fyzických osôb podľa osobitného predpisu46) okrem príjmov z prenájmov a príjmov, z ktorých sa vyberá daň zrážkou, 39t) dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorý nie je znížený o poistné na verejné zdravotné poistenie a 2, 14.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

§ 11
4) Samostatne zárobkovo činná osoba na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorá

a) vykonáva poľnohospodársku výrobu vrátane hospodárenia v lesoch a na vodných plochách 31) a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu, 27)
b) má oprávnenie prevádzkovať živnosť, 32)
c) má oprávnenie na vykonávanie činnosti podľa osobitného predpisu 33) okrem činnosti fyzickej osoby v pracovnom pomere, na ktorej výkon je povinná mať oprávnenie podľa osobitného predpisu, 33)
d) je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti alebo komplementárom komanditnej spoločnosti, 36)
e) vykonáva činnosti, 36a) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
f) vykonáva športovú činnosť zárobkovo, ale nie v pracovnom pomere,
g) vykonáva umeleckú činnosť alebo inú tvorivú činnosť podľa osobitného predpisu 37) mimo pracovnoprávnych vzťahov a obdobných vzťahov, ak túto činnosť podľa svojho vyhlásenia vykonáva sústavne,
h) vykonáva činnosť obchodného zástupcu. 38)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Doplním Mušku, to znamená, že ak bol prihlásený ako SZČO tak SA+SB, ak nebol prihlásený a nemusel byť prihlásený ako SZČO tak SA+SD.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Kočky chcem si len utvrdiť typ tlačiva, lebo si nie som na 100% istá. Kamoške idem robiť RZZP. Celý rok bola zamestnanec + sprostredkovateľ poistenia - je prihlásená na DÚ a má licenciu. Okrem toho robila aj nejaké preklady pre telku a bol jej vyplatený autorský honorár. Ako autor nie je prihlásená na poisťovni ako SZČO.

Vychádza mi to na typ S s prílohami SA zamestnanie SB sprostredkovanie poistenia a SD autorský honorár. Je to správne alebo už v tom mám úplný chaos?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

katkaj
Kočky chcem si len utvrdiť typ tlačiva, lebo si nie som na 100% istá. Kamoške idem robiť RZZP. Celý rok bola zamestnanec + sprostredkovateľ poistenia - je prihlásená na DÚ a má licenciu. Okrem toho robila aj nejaké preklady pre telku a bol jej vyplatený autorský honorár. Ako autor nie je prihlásená na poisťovni ako SZČO.

Vychádza mi to na typ S s prílohami SA zamestnanie SB sprostredkovanie poistenia a SD autorský honorár. Je to správne alebo už v tom mám úplný chaos?
Ak niekto robí SB, tak už nerobí SD. V SB uvedie celý základ dane podľa §6 vrátane autorských.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Aký to bol autorský honorár????
Od 1. septembra 2005 sa do vymeriavacieho základu na účely zákona o zdravotnom poistení nezapočítava príjem zdanený zrážkovou daňou, teda ani príjem autora za príspevky do novín, časopisov, rozhlasu a televízie, ak nejde o umelecký výkon.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

somij
Ak niekto robí SB, tak už nerobí SD. V SB uvedie celý základ dane podľa §6 vrátane autorských.
No presne tá kombinácia SB a SD sa mi moc nepozdávala. Len teraz mi povedala,že ako sprostredkovateľ sa nahlásila na DÚ ako szčo ale na poisťovňu nič neplatila ani neoznamovala. Tak to bude asi problém
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Muška
Aký to bol autorský honorár????
Od 1. septembra 2005 sa do vymeriavacieho základu na účely zákona o zdravotnom poistení nezapočítava príjem zdanený zrážkovou daňou, teda ani príjem autora za príspevky do novín, časopisov, rozhlasu a televízie, ak nejde o umelecký výkon.
To viem len oni jej ten honorár nedanili. Vyplatili jej ho celý a zrazili len 2% LITA. Takže aj do daňového priznania si uplatňovala 25% paušálne výdavky a zdaňovala ho sama
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Katka, tam potom presne ako píše Janka v prísp. 10
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Muška
Katka, tam potom presne ako píše Janka v prísp. 10
Čiže tváriť sa že bola szčo a dať to všetko na list SB aj keď nebola v poisťovni nahlásená ako szčo? Lebo ona tvrdí,že im v tej maklérskej firme pre ktorú robí tie poistky povedali,že na ZP a SP sa hlásiť nemusí, že len na DÚ.
Tak asi jej vypíšem spätne aj prihlášku do ZP ako živnostníkovi od 1.1.2005
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Mala sa prihlásiť, len nemusela platiť preddavky, nakoľko je poistená ako zamestnanec.
Až teraz v RZZP jej to "spočítajú"
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Muška
Mala sa prihlásiť, len nemusela platiť preddavky, nakoľko je poistená ako zamestnanec.
Až teraz v RZZP jej to "spočítajú"
Veď to sú tie "zaručené informácie" ktoré jej poskytli. Tak jej vypíšem prihlášku do ZP ako živnostníkovi spätne a vypíšeme tlačivo S+SA+SB.
Ešte že DÚ prihlásenie má v poriadku
Ďakujem za pomoc,mám pocit že už niekedy neviem rozmýšlať
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

Muška
Príoha SD sa vyĺňa ak:

(5) Zamestnanec, ktorý nie je samostatne zárobkovo činná osoba podľa § 11 ods. 4 a má príjmy podliehajúce dani z príjmov podľa osobitného predpisu46) okrem príjmov z prenájmov a príjmov, z ktorých sa vyberá daň zrážkou, 39t) má povinnosť platiť poistné aj z týchto príjmov. Vymeriavací základ pre odvod poistného z týchto príjmov je vo výške podielu základu dane z príjmu fyzických osôb podľa osobitného predpisu46) okrem príjmov z prenájmov a príjmov, z ktorých sa vyberá daň zrážkou, 39t) dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorý nie je znížený o poistné na verejné zdravotné poistenie a 2, 14.
Tak teraz v tom mam uplne hokej. Tak aby som bola konkretna: Mam zamestnanca, ktory zaroven pobera autorske honorare. Bol prihlaseny z titulu umelca v ZP od 1.1. do 31.8.2006 (podla vtedy platneho zakona) a platil si aj preddavky z autorskych honorarov. Vypisujem S+SA+SD? Alebo ked bol prihlaseny, tak namiesto SD mam vypisovat SB? Autorske honorare nepriznal ako sustavny prijem.
Prosim, poradte.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Vypisuješ S+SA,SB
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Píšeš, že máš zamestnanca......
Ale RZZP si musí robiť sám....dúfam, že mu ho nerobíš ako zamestnávateľ.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

petkor
Tak teraz v tom mam uplne hokej. Tak aby som bola konkretna: Mam zamestnanca, ktory zaroven pobera autorske honorare. Bol prihlaseny z titulu umelca v ZP od 1.1. do 31.8.2006 (podla vtedy platneho zakona) a platil si aj preddavky z autorskych honorarov. Vypisujem S+SA+SD? Alebo ked bol prihlaseny, tak namiesto SD mam vypisovat SB? Autorske honorare nepriznal ako sustavny prijem.
Prosim, poradte.
Píšeš, že bol prihlásený, tak preto SB
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať