Zavrieť

Porady

Ako vynulovať zostatok na účte 399?

Vedel by mi niekto poradiť, ako mám vynulovať zostatok 320,- € na vyrovnávacom účte DPH, ktorý vznikol chybami pri zaúčtovaní ID (rozdiel v sumách), spätne to už nenapravím. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ked uz evidujem vztah k DU na samostatnom ucte, tak by som mal byt analyticky ucet 343, nie vlastny ucet, a vobec nie v inej uctovnej skupine...
    Ak vies kde bola chyba, tak sa pozri voci akym uctom bola zauctovana chyba, lebo potom aj na tom ucte musi byt nespravny zostatok. Ak najdes chybu na druhej strane, tak zauctujes opravny zapis ID.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TomasBugiy Predpokladám, že dopytujúca sa účtuje v Pohode. Tam sa totiž používa účet 399 pri samozdanení. Priznanie DPH 399/343, Odpočet DPH 343/399. Mne to príde tak, že ak má chybu na účte 399, má ju aj na účte 343.
    Tweety áno, tak tak, podvojné účto je o podvojnosti, takže ak nesedí jeden účet, potom nesedí ani druhý
    Consultix Pohodu po praktickej strane nepoznam tak dobre, lebo osobne som sa v nej necitil v pohode Ale podstate plati: najst chybu na druhej strane, kedze: "The truth is out of there"
      zbaliť

    Ako vynulovať zostatok na účte 399?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.