Zavrieť

Porady

Môže mi dať okamžitú výpoveď ?

Dobrý deň mám problém a potrebujem poradiť. Dnes ráno som prišiel do práce a oznámil šéfovi že chcem ukončiť pracovný pomer na dohodu (pracujem 4 mesiac a som na dobu neurčitú). Dohodli sme sa o ukončení pracovného pomeru na 8.7.2016. Všetko len ústne nič nebolo na papieri. Hneď odtiaľ som išiel doktorovi ktorý mi dal PNku na 2 týždne z dôvodu narazených rebier. Oznámil som zamestnávateľovi (šéfovi) že musím ísť PN povedal že mi nebude platiť PNku keď zachvílu končím a že zajtra mám prísť podpísať výpoveď. Môže mi dať výpoveď zo dňa na deň ? Poprípade čo sa stane ak neprídem podpísať tú výpoveď ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Máš dobu neurčitú.....pokiaľ chce šéf podpísať skončenie pracovného pomeru dohodou, čo Ty požaduješ, myslím že je to pre Teba výhodné. Určite myslel podpísať dohodu a nie výpoveď. Veď zajtra budeš vidieť, ako sa zachová....pokiaľ zvrtne na výpoveď, máš narazené rebrá, pôjdeš na PN.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ollipalola Chce rovno podpísať výpoveď že do zajtra bude napísaná mam to prísť podpísať že mi nebude platiť PN keď nebudem pracovať a chcem skončiť.
    Tweety Ak so skončením Dohodou( Nie teda výpoved) nesúhlasíš skôr, nič nepodpisuj. Doklad o PN mu odovzdaj. Ale akosi to máš dobre premyslené, neskôr dohoda, dovtedy DPN, či?
    ollipalola Dobre ďakujem. Asi nebude spokojný a hádam nebude robiť žiadne problémy.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si PN, nemôže ti dať výpoved, pretože si v ochrannej dobe. Okamžitú výpoved ZP nepozná, je len okamžité skončenie PP. Dohodu o skončení PP musíte urobiť písomne. PP dohodou je možné skončiť aj počas DPN.
    Naposledy upravil Tweety : 20.06.16 at 18:47

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ty to vidíš akosi divne. dnes máš prísť podpísať dohodu, rovnakú, ako si mu navrhoval ty. A vieš, čo sa stane, keď mu ju nepodpíšeš? Jednoducho neskončíš. Ani k 8. 7...
    Mimochodom, je jasné, že si sa snažil a snažíš so zamestnávateľom poriadne vyd*bať... O PN, na ktorú si sa chystal, si mu asi nepovedal, že? asi by to zmenilo jeho ústretový postoj k tvojmu ukončeniu PP, čo? Teraz si budete robiť prieky ešte hodne dlho. Ale každopádne si riadny *****.

    tRO je offline (nepripojený) tRO

    tRO
    Celkom nerozumiem tomu - si zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti na dobu neurčitú? Myslím, že podľa ZP § 228 a odst.3 sa dohoda môže uzatvárať len dobu určitú - max. 12 mesiacov. V tomto paragrafe je aj odpoveď na otázku "výpovede zo dňa na deň:
    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu, najviac na 12 mesiacov. V dohode možno
    dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v
    ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z
    uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len
    výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa
    písomná výpoveď doručila.
    Trochu aj chápem tvojho šéfa - ako zareagoval na tvoju PN-ku.

    Môže mi dať okamžitú výpoveď ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.