Zavrieť

Porady

DP pri dotacii na SZCO z uradu prace

Ahojte, chcel by som sa spytat:
som SZCO a dostal som prispevok z uradu prace na rozbehnutie podnikania.
Prijmy som mal iba zo zivnosti, tj VI oddiel, r 2. Chcem sa spytat kde treba uviest(a ci vobec treba) vysku prispevku na SZCO (celu som ju spotreboval)?
Takisto ci vydavky v sume vysky prispevku sa uvadzaju do vydavkov, alebo o tuto sumu mam zminusovat vydavky.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Treba dať dotáciu do ostatných príjmov (pôjde teda do celkových príjmov) a výdavky k tomu riadne do výdavkov.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dushkee dakujem za info.. akurat do ktorych "ostatnych prijmov" to treba dat.. nakolko taka polozka v DP nie je.. ci?
    veronikasad Pripočítaš k príjmom zo živnosti, Orsz ti poradila do ktorého stlpca peňažného denníka zúčtuješ na konci roka cez interný doklad sumu vyčerpanej dotácie. Lebo dotácia pripísaná na účet v čase poskytnutia je príjmom neovpl.základ dane.
    Orsz presne tak ako píše Veronikasad .. ostatné príjmy v peňaž.denníku a odrazí sa to v účtovnej závierke - riadok ostatné príjmy ... a v DP v celkových príjmoch zo živnosti
    Dushkee ano len mne ide o danove priznanie, kedze ak to dam do riadku prijmov zo zivnosti, tak to automaticky naratava aj do zakladu dane.. neviem. nie som uctovnik - pisem len co vidim v DP
    Orsz áno ide to nielen do základu dane ale aj do obratu pre SP ... základ dane je v tomto nulový, lebo to čo dáte do príjmu z dotácie, to máte na druhej strane vo výdavkoch, na čo ste ju použili - teda nulový, čo sa týka dotácie a jej čerpania ... ale výsledný základ dane je ešte plus príjmy zo živnosti a výdavky súvis.so živnosťou
    veronikasad Ano, zvýši ti to základ dane, ale ako píše Orsz, čerpanie dotácie máš v daňových výdavkoch, takže z tohto príjmu ti žiadna daňová povinnosť nevznikne.
    Dushkee aha jasne, chapem. myslel som ze to treba nejako zvlast uvadzat ako pohladavku a na druhej strane ju zminusovat. (niekde na nete som to cital) este jedna otazocka - nezdanitelne minimum na danovnika sa kde uvadza? kedze doteraz to robilo automaticky v DP ale teraz to tam nejako neviem najst. Myslim ktora polozka v DP to je. dakujem
    veronikasad Možno to tam ani nenájdeš, ak máš veľmi vysoký príjem. Inak sa uvádza na str. 8 v riadku 73
    Orsz ale aj keď máš nulový základ dane ... tak sa nevypíše ...
    Dushkee dakujem
      zbaliť

    DP pri dotacii na SZCO z uradu prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.