Zavrieť

Porady

Rozpory v údajoch na Kúpnej zmluve a Vyjadrení dediča po vlastničke

Dobry den, potrebujem radu ohladne predajnej zmluvy spred 25 rokov. Predavajucou bola moja babka, ktora splnomocnila svojho syna/mojho otca predajom nehnutelnosti. Kupujuci nas pozostalych kontaktoval / otec ani babka uz neziju, nakolko zistil, ze na katastri nefiguruje ako vlastnik napriek tomu, ze nehnutelnost cely cas uziva a riadne ju kupil. Uvedena je tam do dnesneho dna babka. Vraj staci podpisat Vyhlasenie dedica po vlastnicke a vsetko sa to da na katastri do poriadku. Nemame problem tento doklad podpisat, len nam nesedia udaje. Na povodnej Kupnej zmluve je uvedene - nehnutelnost v zastavanej casti obce ... zapisanej v zapisnici č. 2822 ako mpč. 208 Dom č. 151 a dvor o vymere 32 siah pod B6 v celistvosti na mene odpredavatelky v EN stav neidenticky a na Vyjadreni dedica po vlastnicke - LV č. 2058 parcely registra E evidovane na mape urceneho operatu parc. c. 394/1 ostatne pl. vo vymere 166 m2, parcela 395 ostatne pl. vo vymere 271 m2 pod B1 v celistvosti. Ako mame postupovat, aby sme zistili, ze skutocne mu potvrdime, len to na co ma narok. Tieto pozemky neboli zahrnute do dedicneho konania po otcovi a o tomto predaji sme nevedeli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    grizli No na mapke sme to hladali a prave sa toho nevieme dohladat, Skusime zajst priamo na kataster co nam povedia. Mne ide hlavne o tie udaje z prvej zmluvy 32 siah a v druhej uz 166 a 271 m2. Predajna suma bola 2300 Kcs. Nech mi niekto vysvetli co bolo obsahom tohoto v roku 1991 -mpč. 208 Dom č. 151 a dvor o vymere 32 siah pod B6 v celistvosti na mene odpredavatelky v EN stav neidenticky. Mozno to aj na katastri je spravne zaevidovane a prepisane na noveho majitela a teraz niekto chce pozemky, o ktorych sme doteraz nevedeli, ze na ne mame narok. Ci nechce vyuzit nasu neznalost a nesupol nam k podpisu nieco navyse. Nenajde sa tu nikto kto je v tom ozaj profik a vedel by to preluskat. A staci navstivit kataster v kosiciach, alebo musim ist priamo na kataster, ktory spravuje konkretne pozemky.

    Rozpory v údajoch na Kúpnej zmluve a Vyjadrení dediča po vlastničke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.