Zavrieť

Porady

Zmluva o buducej kupnej zmluve

Chcela by som vas poziadat o rady, na co si mame dat pozor pri uzavreti zmluvy o buducej kupnej zmluve. Aby som upresnila o co ide. Mame zaujemcov o kupu nasich pozemkov. Chcu nam vyplatit zalohu v sume 10% z celkovej ceny. Chcu s nami podpisat teda zmluvu o buducej kupnej zmluve. Zvysok nam chcu doplatit do 30 dni kedy by mala byt podpisana riadna kupna zmluva.
Chcem sa opytat, ako sa mozeme chranit voci ich odstupeniu od zmluvy. Videla som navrh tejto predbeznej zmluvy kde je uvedene ze nam vyplatia 10% ale v pripade ze nedojde k uzavretiu riadnej zmluvy, sme povinni tuto celu sumu (10%) vratit. Ale tym sa chrania len oni. Ako by sme sa mohli chranit my? Pripadne na co ine si treba dat pozor.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Ak je ta zmluva o buducej zmluve v poriadku, neda sa od nej jednostranne bezdovodne odstupit. V pripade, ak by neuzatvorili s vami kupunu zmluvu (alebo vy s nimi), mozu sa na sude domahat uzatvorenia, tzn. sud miesto ich (alebo vasich) podpisov vyda rozsudok, ktorym sa nahradi vola.
    Zmluva o BZ musi obsahovat vsetky podstatne nalezitosti kupnej zmluvy, tzn. odporucam tam napisat uplne vsetko. A samozrejme odporucam, aby vam to spravil pravnik opravneny pisat zmluvy (notar, advokat) a nie realitka alebo rozni inzinieri.
    Ohladne vratenia preddavku by som odporucal uzatvorit v tej zmluve dohodu o tom, co s tym bude...

    maca88 je offline (nepripojený) maca88

    maca88
    Dakujem, samozrejme ze zmluvu nam bude odobrovat pravnik. Nejdeme cez realitnu kancelariu.

    Zmluva o buducej kupnej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.