Zavrieť

Porady

Vystavená faktúra na nulu?

Dobrý deň,
prosím Vás, mame zákaznika, ktorému sme vystavili doteraz 3 riadne FA , ktoré sú už aj zaplatené. Teraz od nas chce aby sme mu vystavili FA s celkovou sumou od ktorej su nasledne odčítané tie tri faktury - a vysledna suma FA ma byt 0.
Lenže tie tri faktury neboli predfaktúry, nevadi to?
Moze byt ostra faktúra s nulovou hodnotou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zistiť dôvod a vysvetliť, že to nepotrebuje. Neboli to zálohové faktúry. To by mohol hocikto od hocikoho pýtať také kraviny. Slušne vysvetliť, že nie je dôvod také veci robiť. môžete mu poslať prehľad o zaplatených faktúrach, resp. niečo na spôsob odsúhlasenia pohľadávok a záväzkov. Podľa toho, pre čo to vlastne chce...
    PetraBar To som sa snazila aj vysvetlit, ona povedala, ze ma 6000faktur a ze vsetky uctuje ako zalohove... Na toto som jej nevedela nevedela co mam povedat
    jslancik že ich všetky účtuje zle a nech to robí tak, ako sa to robiť má.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ak má ostrú fakturu - danový doklad, ktoru učtuje ako ZFA, hmm... to je jej problem. Ved to neni len "okrasný" rozdiel, to je rozdiel častokrat aj danový...
    Ing. Ľubomír Janoška Ja by som ich len taktne - ale doslovne - upozornil, že daňové doklady som im už vystavil. Práve, že je to rozdiel v daňových povinnostiach a zrejme by radi presunuli minulé náklady do terajšieho obdobia.
    Consultix Ak by im islo len o to, tak zmenia nakladovy ucet na povodnych fakturach na ucet casoveho rozlisenia. Ale tak ci tak sa nevyhnu DDP, ak to bolo v predchadzajucom hospodarskom roku...

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Povedat mu, ze bohuzial mate moznost vystavovat doklady len v medziach legislativy a zdraveho rozumu. Nakolko nedoslo k dodaniu, nieje na zaklade coho vystavit fakturu. V pripade predchadzajucich dodani boli faktury uz vystavene v zmysle zakona.

    Vystavená faktúra na nulu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.