Zavrieť

Porady

DPH - vystavená faktúra do Švedska

mám takúto otázku: Idem vystaviť faktúru za dodanie softwaru do švédska, som platiteľ dph mam vystaviť faktúru s dph alebo bez dph??aby som to upresnila faktúru vystavujem v EUR ak budem vystavovat faktúru platcovi tak by sa mala povinnost preniest na neho nie?? a ak neplatcovi som povinna ju odviest ja..dan neplatcovi mam vyratat v eur alebo v skk??

dakujem
Naposledy upravil babs : 22.07.05 at 09:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nano je offline (nepripojený) nano

    nano
    Podľa mňa ak je on platca vystavíš fa.bez DPH a ak je neplatca tak s DPH,ale nech sa ozve ešte niekto skúsenejší.

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    v kazdom pripade bez DPH?? tiez som rozmyslala ako nano ak je platca bez DPH ak neplatca s DPH.ale mozno je to inak..poradi este niekto??

    lucinka1 je offline (nepripojený) lucinka1

    lucinka1
    ide o to, ci je ten software povazovany za tovar alebo sluzbu... ak ide o tzv. krabicovy software, je to tovar a vtedy vystavis neplatitelovi s DPH (podmienka pri dodani tovaru na oslobodenie je dodanie platitelovi) ak ide o vytvorenie sotwaru na mieru, moze ist o sluzbu, tam vystavis bez DPH (podmienka na oslobodenie je len to, aby bol podnikatelom vo Svedsku)

    LLL je offline (nepripojený) LLL

    LLL
    Ak to nie je platca DPH, fakturu vystavis s DPH.
    Ak je to platca, faktura bude bez DPH. Na fakture musi byt uvedene IC DPH svedskej firmy a tovar musi opustit SR.
    Do textu mozes vlozit: Tax exempt. acc. article 43 of VAT Act.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Ak je to krabicovy software, jedna sa o tovar, inac sa jedna o sluzbu. V tvojom pripade je odberatel identifikovany pre dan v inom clenskom state, takze :

    1/ ak je to krabicovy sw, tak sa jedna o intrakomunitarne dodanie tovaru do clenskeho statu, co je podla §43,1 oslobodene od dane (oslobodene by to nebolo, ak by odberatel nebol osobou identifikovanou pre dan vo Svedsku)

    2/ ak sa jedna o nejaky sw, ktory nemozno povazovat za krabicovy, tj jedna sa o nejake softverove aplikacie sirene po internete alebo v ramci nejakej intranetovej siete spravovane vasou organizaciou, mozno hovorit o sluzbe... konkretne o elektronickej sluzbe... I ked miesto dodania sluzieb je vseobecne miesto, kde ma dodavatel svoje sidlo, v tomto pripade sa jedna o vynimku podla §15,8,i ...... cize miesto dodania sluzieb je Svedsko a to bez ohladu na to, ci je odberatel osobou identifikovanou pre dan vo Svedsku

    Zaverom teda mozno konstatovat, ze faktura v tvojom pripade bude vystavena bez DPH....

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    to : LLL

    vratim sa k tej vete, lebo musím vystaviť fa v angl. ale osobodenie je za služby - §15 ost.8 možem ten text použiť a len miesto 43 dať 15?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.