Zavrieť

Porady

Celozavodna dovolenka po nastupe do prace

Ak je celozávodná dovolenka (výrobná firma) a ja som nastúpila len nedávno, mala by som byť v práci i keď by som tam bola sama?
Naposledy upravil ivka70 : 13.07.16 at 09:28
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Koľko trvá celozav.dovolenka? Odkedy si zamestnaná? Dopln aj svoj vek
Daniela1709 vek: 24, 4.7.-18.7. trvá celozávodná dovolenka, zamestnaná som od 13.6. Dakujem.
ivka70 Takze uz ju vlastne cerpas?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V praci z bezpecnostnych dovodov nemozes byt sama.
    Zamestnavatel ti moze naplanovat dovolenku, na ktoru ti narok este nevznikol, ale je predpoklad ze vznikne (napr. do konca roka).
    Ak ti ju naplanuje (co vyhlasenim celozavodnej dovolenky vlastne naplanuje vsetkym), tak ju musis cerpat tak ako ostatni zamestnanci.
    Daniela1709 Ďakujem veľmi pekne

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    To Ti povie zamestnávateľ, čo budeš robiť cez dovolenku. Či si môžeš čerpať, čo zákon umožňuje, či po dobu dovolenky budeš mať neplatené voľno, či dostaneš náhradnú prácu, alebo či môžeš vykonávať aj svoju prácu - ak to charakter pracoviska a druh práce umožňuje.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prečo neplatené voľno? Ak by celozavodna dovolenka trvalá dlhšie ako pomerne časť ročného nároku, nie je to platená prekážka v práci zo strany zamestnávateľa ?
    ivka70 Tiez si myslim, ze neplatene volno by si mohol akurat tak dohodnut, ak by zamestnanec suhlasil. Preco by to ale robil, ked by to okrem ineho znamenalo aj platenie si ZP?
    Dav Prečo, prečo.... a prečo zamestnávateľ prijal človeka do PP tesne pred celozávodnou dovolenkou..... Ja som už takú situáciu v praxi zažila. Ak zamestnanec stojí o miesto, lebo: konečne práca, potrebujem mať pracovný pomer, atď... tak prijme aj týždeň - dva platenia do ZP
      zbaliť

    Celozavodna dovolenka po nastupe do prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.