Zavrieť

Porady

celozávodná dovolenka a deti

Zamestnávateľ nariadil celozávodnú dovolenku medzi sviatkami v máji. Nakoľko mám maloleté deti a tie nemajú v tom čase prázdniny, nariadená dovolenka sa mi nehodí, pretože si ju musím šetriť na dni, keď budú prázdniny. 1. Je nejaký zákon na základe ktorého rodič maloletých detí môže dostať z tohto nariadenia výnimku?
Aj tak nie je možné s počtom dní dovolenky vykryť prázdniny maloletých detí. 2.Sú aj nejaké práva pre takýchto rodičov, alebo sme odkázaní len na dobrú vôlu zamestnávateľa, prípadne "nechať deti ulici"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    pogy Pozri príspevok
    Zamestnávateľ nariadil celozávodnú dovolenku medzi sviatkami v máji. Nakoľko mám maloleté deti a tie nemajú v tom čase prázdniny, nariadená dovolenka sa mi nehodí, pretože si ju musím šetriť na dni, keď budú prázdniny. 1. Je nejaký zákon na základe ktorého rodič maloletých detí môže dostať z tohto nariadenia výnimku?
    Aj tak nie je možné s počtom dní dovolenky vykryť prázdniny maloletých detí. 2.Sú aj nejaké práva pre takýchto rodičov, alebo sme odkázaní len na dobrú vôlu zamestnávateľa, prípadne "nechať deti ulici"?
    Si osamelý zamestnanec podľa § 40 ods. 1? Ak áno, máš v zmysle ZP zvýšenú ochranu - napr. § 87 ods. 3, § 164,...

    V akom veku máš deti?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    eby Pozri príspevok
    s polovicou dovolenky môže disponovať zamestnávateľ / Zákonník práce /
    Rád by som sa dozvedel aj číslo konkrétneho § v Zákonníku práce / odseku v paragrafe / písmena v odseku, z ktorého je možné odvodiť citované tvrdenie.

    Môj názor po prečítaní, napríklad, § 111 Zákonníka práce sa nezhoduje s citovaným tvrdením.

    celozávodná dovolenka a deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.