Zavrieť

Porady

Materská dovolenka

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť ohľadom nástupu na MD. Termín pôrodu mám vyrátaný na 13.09.2016- podľa pm alebo 10.09.2016 - podľa usg. Neviem, ktorý termín bude brať lekár do úvahy pri vypisovaní MD - i keď si myslím, že ten 10.09.2016. V roku 2015 som počas rodičovskej dovolenky nastúpila do práce tuším, že od 08. alebo 10.02.2015, kde som pracovala do 20.04.2016. Od 21.04.2016 pracujem u iného zamestnávateľa, nemocenské poistenie mám nepretržite, takže materskú by som mala dostať. Avšak, kedže u terajšieho mám vyšší plat, chcela by som čerpať MD od neho - čo znamená, že musím byť uňho poistená aspoň 90 dní. Na MD som mala nastúpiť v 34.tt,, teraz som 31/1, no objavili sa komplikácie, preto sa chcem spyýtať, či by som mohla nastúpiť aj skôr, a či by mi vyšla MD od nového zamestnávateľa, a teda kedy najskôr by som mohla nastúpiť na MD, myslím dátumovo, vzhľadom k tomu TP 10.09.2016. Dúfam,že som to napísala zrozumiteľne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    samsung3112
    ak dobre rátam,nastup do novej prace som mala 21.04.2016, tak dnes by som mala mať 84 dní poistenia u noveho zamestnavatela (rátam kalendárne dni). nechcem sama seba odrbať o lepšiu MD, keď ju môžem mať. tak TP mám buď 10.09. alebo 13.09., nástup na MD mi sestrička povedala 30.07.2016 - to je 34 tt. čiže mohla by som zo zdrav dovodov nastupiť už aj 20.07.2016 a poberať tú vyššiu dávku od noveho zamestnavatela?
    žiadne zdôvodnenie nepotrebuješ!
    ešte raz: sama si určíš termín nástupu - a to môže byť 6 - 8 týždňov pred PTP. (ktorý budeš mať na papieri). hocikedy v tom rozmedzí
    materské (dávku) platí SP
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    samsung3112 cize najskor toho 20.07.2016 ak som to úpchopila dobre a potom 20 hocikedy
    Katy a R § 48 si prečítala? (celkom na "doraz" by som ja nešla)
    samsung3112 necitala... na doraz a velmi okato nechcem ani ja, no v pripade keby musel ist maly von skor....?
    Katy a R všetko v tom § 48
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    môžeš nastúpiť v podstate hne´d, ako splníš podmienku 90 dní v novom PP.
    pretože ty sama si určuješ nástup na MD - a to v 6 až 8 týždňov pred PTP. lekár určí PTP .
    viď § 48
    ak dobre rátam,nastup do novej prace som mala 21.04.2016, tak dnes by som mala mať 84 dní poistenia u noveho zamestnavatela (rátam kalendárne dni). nechcem sama seba odrbať o lepšiu MD, keď ju môžem mať. tak TP mám buď 10.09. alebo 13.09., nástup na MD mi sestrička povedala 30.07.2016 - to je 34 tt. čiže mohla by som zo zdrav dovodov nastupiť už aj 20.07.2016 a poberať tú vyššiu dávku od noveho zamestnavatela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.